Live: Πανσερραϊκός – ΠΑΟ Κοσμίου και Αγροτικός Αστέρας – Έβρος Σουφλίου

Μεταδίδουν ο Δημήτρης Μπακιρτζής και ο Νίκος Γκούντλης, συντονίζει από την Θεσσαλονίκη ο Κώστας Καραγιάννης
–  Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη των αγώνων της τέταρτης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ποδοσφαίρου. Ο ανταποκριτής μας στο Σουφλί Νίκος Γκούντλης μας ενημερώνει για όσα γίνονται στο γήπεδο του Αγροτικού Αστέρα ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τον Εβρο Σουφλίου, ενώ ο ανταποκριτής μας στην Κομοτηνή Δημήτρης Μπακιρτζής μας πληροφορεί για την εξέλιξη στον αγώνα Πανσερραϊκού – ΠΑΟ Κοσμίου που γίνεται στις Σέρρες. Από την Θεσσαλονίκη συντονίζει σήμερα ο Κώστας Καραγιάννης, ενώ παράλληλα θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη και στους υπόλοιπους αγώνες…

Καλησπέρα. Και οι δύο αγώνες όπως και όλα τα παιχνίδια της αγωνιστικής θα ξεκινήσουν στις 4.00. Και οι δύο αγώνες είναι εκτός έδρας για τις ομάδες της Θράκης, αλλά θα έχετε άμεση ενημέρωση για την εξέλιξή τους και ό,τι σημαντικό συμβαίνει.

Ωρα 15:45  Πάμε για συνθέσεις στο ματς του Αγροτικού Αστέρα με τον Έβρο Σουφλίου

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Παναγιώτης Δηλμπέρης): Ταταρίδης, Χατζηηλιάδης, Ζουμουζίδης, Κότσιας, Βαφέας, Γεωργιάδης, Αθανασιάδης, Σαμουηλίδης, Βελίνης, Παπαδόπουλος, Κουκουλέκης

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Βασίλης Χαριτόπουλος): Σκόρτσεφ, Αντωνιάδης, Κατρανίτσας, Λίτσιος, Τσαπάνης, Τρίχας, Μεμέτ, Ευφραιμίδης, Δανίδης, Διόπουλος, Αραμπατζής

Ωρα 15:50  Πάμε για συνθέσεις στο ματς του Πανσερραϊκού με τον ΠΑΟ Κοσμίου

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Σ. Αναστασιάδης): Toπαλίδης, Γαλακτερός, Τσαούσης, Κατσαβάκης, Γκάγκας, Κούτλας, Μπονέρης, Τσιμίκας Σ, Κωνσταντινίδης, Γιαννόπουλος, Ασλανίδης

ΠΑΟ ΚΟΣΜΙΟΥ (Σάββας Αϊβάζης): Πουλακίδας, Παναγιώτου, Βαλσαμής, Τσούλης, Γεμενετζής, Κυπυριτόγλου, Μουστάκας, Λαζίδης, Σταύρου, Λυκούδης, Φωτιάδης

Ωρα 16:00 Ξεκινάνε τα παιχνίδια και στα δύο γήπεδα

Ωρα 16:03  Γκολ στις Σέρρες για τον Πανσερραϊκό. Προηγούνται με 1-0 της ομάδας της Κομοτηνής από το πρώτο λεπτό. Ο Παναγιώτης Γιαννόπουλος σκόρερ, δεν πρέπει καν να είχαν συμπληρωθεί 40 δευτερόλεπτα αγώνα. Πανσερραϊκός – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0.

Ωρα 16:10  Προσπάθησε το Κόσμιο να αντιδράσει στο έκτο λεπτό με τον Λαζίδη, όμως ο Τοπαλίδης είπε όχι και ο Σταύρου που πήρε το ριθμπάουτ έστειλε την μπάλα άουτ. Καλή ευκαιρία για τους Ροδοπίτες

Ωρα 16:15  Συμπληρώσαμε τέταρτο στα δυο παιχνίδια. Πανσερραϊκός – ΠΑΟ Κοσμίου 1-0 και Αγροτικός Αστέρας – Εβρος Σουφλίου 0-0 στους δυο αγώνες που καλύπτουμε.

Ωρα 16:20  Χωρίς τη μεγάλη φάση ακόμα το παιχνίδι στον Εύοσμο. Παραμένει χωρίς σκορ το ματς του Εβρου Σουφλίου με τον Αγροτικό Αστέρα

Ωρα 16:28  Γκολ στις Σέρρες για τον Πανσερραϊκό. Με πλασέ του Γιαννακόπουλου και πάλι στο 24′, αυτή τη φορά από το ύψος του πέναλτι μετά από σέντρα του Μοπνέρη από δεξιά και αφού η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό της ομάδας της Κομοτηνής. Πανσερραϊκός – ΠΑΟ Κοσμίου 2-0.

Ώρα 16:35  Αναγκαστική αλλαγή ακριβώς με την συμπλήρωση του ημιώρου για τον Πανσερραϊκό. Αποχωρεί τραυματίας ο Κατσαβάκης, στην θέση του ο Κασμερίδης που κάνει ντεμπούτο με την ομάδα των Σερρών.

Ώρα 16:40  Γκοοοοοολ για τον Έβρο. Ο Μεμέτ σκόρερ μέσα στην Θεσσαλονίκη και ανοίγει το σκορ η ομάδα της Θράκης στο 39ο λεπτό. Αγροτικός Αστέρας – Έβρος Σουφλίου 0-1.

Ώρα 16:50  Τέλος ημιχρόνου και στους δύο αγώνες. Αποτελέσματα πρώτου μέρους: Πανσερραϊκός – ΠΑΟ Κοσμίου 2-0 και Αγροτικός Αστέρας – Έβρος Σουφλίου 0-1

Ωρα 16:55  Σε άλλον αγώνα του πρώτου ομίλου, στο ημίχρονο Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ορφέας Ελευθερούπολης 1-0.

Ωρα 17:03  Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου σε όλα τα παιχνίδια. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο ντέρμπι της Α’ Κατηγορίας ΕΠΣ Εβρου, Αλεξ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-1, όπως μας ενημερώνει ο Λεωνίδας Κάλφας.

Ωρα 17:20  Γκολ για τον Πανσερραϊκό, η νίκη του οποίο αρχίζει να παίρνει διαστάσεις. Ο Ασλανίδης μπήκε στην περιοχή από αριστερά, πάσαρε την κατάλληλη στιγμή στον Κωνσταντινίδη και αυτός με την συμπλήρωση ενός τετάρτου στο δεύτερο ημίχρονο με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Πανσερραϊκός – ΠΑΟ Κοσμίου 3-0

Ωρα 17:30 Πιέζει ο Αγροτικός Αστέρας, που έχει ισορροπήσει το παιχνίδι καθώς στο πρώτο ημίχρονο το Σουφλί είχε την κατοχή. Ωστόσο η ομάδα του Έβρου εξακολουθεί να προηγείται, ένα τέταρτο περίπου πριν το τέλος

Ωρα 17:35  Εχει χάσει το ενδιαφέρον του το ματς στις Σέρρες, μάλλον διαδικαστικού χαρακτήρα το τελευταίο δεκάλεπτο.

Ωρα 17:41  Γκολ για τον Αγροτικό Αστέρα. Ο Λαζαρίδης σκόρερ. Ισοφαρίζει σε 1-1 τον Έβρο Σουφλίου στο 87ο λεπτό, τέσσερα πριν την λήξη δηλαδή. Άτυχος ο Έβρος σε αυτή τη φάση. Αγροτικός Αστέρας – Έβρος Σουφλίου 1-1

Ωρα 17:43  Γκολ για τον Πανσερραϊκό. Στο 86ο λεπτό ο Τσιμίκας κάνει ένα πολύ ωραίο γυριστό σουτ, στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στην συνέχεια στα δίχτυα. Βαριά ήττα για τους Κομοτηναίος. Πανσερραϊκός – ΠΑΟ Κοσμίου 4-0.

Ωρα 17:47  Γκολ για τον Πανσερραϊκό. Στο 90ο λεπτό και άλλο τέρμα, διαστάσεις συντριβής για το Κόσμιο. Ο Σιδηρόπουλος δίνει έτοιμο γκολ στον Κωνσταντινίδη, αυτός δεν αστοχεί και γράφει το Πανσερραϊκός – ΠΑΟ Κοσμίου 5-0.

Ωρα 17:50   Γκοοοοοοοολ για το Σουφλί. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Αραμπατζής ο σκόρερ που όλα δείχνουν ότι δίνει μια πολύτιμη νίκη στους Θρακιώτες απέναντι σε μια δυνατή έδρα και μια ιστορική ομάδα. Αγροτικός Αστέρας – Έβρος Σουφλίου 1-2.

Ωρα 17:55  Τελικά αποτελέσματα και στους δύο αγώνες. Αγροτικός Αστέρας – Έβρος Σουφλίου 1-2 και Πανσερραϊκός – ΠΑΟ Κοσμίου 5-0.

Σε αγώνα για την Α’ Κατηγορία της ΕΠΣ Έβρου, Αλεξ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-5. θα τα δούμε όμως όλα αυτά αναλυτικά, όπως και τα αποτελέσματα και την βαθμολογία της Γ’ Εθνικής αλλά και ξεχωριστά ρεπορτζ για κάθε ματς σε λίγο. Σημασία έχει ότι ο Έβρος πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη, ενώ ο ΠΑΟ Κοσμίου έμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας μετά τη βαριά ήττα του. Μείνετε μαζί μας, ακολουθεί πλούσιο ρεπορτάζ…