Live: Η εξέλιξη στους αγώνες των γηπέδων των ΕΠΣ Θράκης, Ξάνθης και Έβρου

Μεταδίδει από την Κομοτηνή ο Γιάννης Κεσόπουλος

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη των αγώνων της τρίτης αγωνιστικής της Α1 Κατηγορίας της ΕΠΣ Θράκης, αλλά παράλληλα ενημερωθείτε και για όσα συμβαίνουν στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Ξάνθης.

Ο Γιάννης Κεσόπουλος βρίσκεται στο στούντιο του ραδιοφωνικού σταθμού “Δίαυλος Ροδόπης 92,4” και συντονίζει μαζί με τον Γιώργο Μαυρίδη την αθλητική εκπομπή, που πηγαίνει σε όλα τα γήπεδα της μεγάλης κατηγορίας του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος της Ροδόπης και μεταδίδει όλα τα παιχνίδια. Για να ακούσετε την ραδιοφωνική περιγραφή των αγώνων κάντε κλικ ΕΔΩ. Παράλληλα, ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης από την Ξάνθη μας μεταδίδει όσα συμβαίνουν στην πρεμιέρα της εκεί Α’ Κατηγορία.

Ωρα 16:50  Υπενθυμίζουμε το πρόγραμμα της πρεμιέρας της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Ξάνθης: Αρης Πετεινού – Αστέρας Μαγικού, Εθνικός Κιμμερίων – Ατρόμητος Χρύσας, Αναγέννηση Θαλασσιάς – Ερμής Μάνδρας, Π. Μελάς Κουτσού – ΑΟ Βιστωνίδας, Εχίνος Σπορ – Ορφέας Puma Ξάνθης, Αρης Αβάτου – ΑΕ Ξάνθης, Νέστος Κύρνου – Ηρακλής Νέου Ζυγού. Τα παιχνίδια ξεκίνησαν στις 16:30.

Ωρα 16:54  Υπενθυμίζουμε το πρόγραμμα της τρίτης αγωνιστικής της Α1 Κατηγορίας της ΕΠΣ Θράκης: Ελπίδα Σαπών – Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου, Ορφέας Ξυλαγανής – Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων, Αστέρας Αιγείρου – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Δόξα Σώστη – Αετός Μίσχου, Νέα Καλλίστη – Δόξα Προσκυνητών, Ροδίτης – Πόντος Κομοτηνής. Οι αγώνες ξεκινούν στις 17:00.

Ωρα 17:01  Αξίζει να αναφέρουμε ότι από σήμερα έχουμε δραστηριότητα και στην ΕΠΣ Εβρου, σε πρώτη φάση με τους αγώνες της Α’ Φάσης του Κυπέλλου. Το σημερινό πρόγραμμα: Ασπρονέρι-Ένωση Κυανής Ασβεστάδων, Μεταξάδες-Καρωτή, Ρίζια-Νεοχώρι, Ακαδημία Καππαδοκών – Νίψα, Λυκόφη – Φέρες, Ένωση Άνθειας Αρίστεινου – Μαϊστρος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Ιπποκράτης. Εχει και αύριο άλλα τόσα παιχνίδια.

Ωρα 17:10  Με γκολ ξεκίνησε το ντέρμπι της ΕΠΣ Θράκης στις Σάπες. Η Ελπίδα Σαπών με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βαγγέλη Καραθανάση προηγείται με 1-0 του πρωταθλητή Μέγα Αλέξανδρου Ιάσμου.

Ωρα 17:30   Ημίχρονο στα ματς της πρεμιέρας της Α’ ΕΠΣ Ξάνθης. Παύλος Μελάς Κουτσού- ΑΟ Βιστωνίδας 0-1 και Αρης Πετεινού – Αστέρας Μαγικού 0-1 στα μεγάλα παιχνίδια της ημέρας. Στο άλλο σημαντικό ματς, στον Εχίνο, λίγο πριν την ολοκλήρωσή του ημιχρόνου, καθώς ξεκίνησε με σχεδόν δεκάλεπτη καθυστέρηση το παιχνίδι, Εχίνος Σπορ – Ορφέας Ξάνθης 0-0.

Ωρα 17:50  Ημίχρονο στα ματς της τρίτης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣ Θράκης: Ελπίδα Σαπών – Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 1-1, Ορφέας Ξυλαγανής – Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων 0-0, Αστέρας Αιγείρου – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 0-0, Δόξα Σώστη – Αετός Μίσχου 1-0, Νέα Καλλίστη – Δόξα Προσκυνητών 1-0, Ροδίτης – Πόντος Κομοτηνής 1-1.

Ωρα 18:10  Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στα παιχνίδια της ΕΠΣ Θράκης, χωρίς αλλαγές μέχρι στιγμής. Ολοκληρώνονται τα ματς στην ΕΠΣ Ξάνθης αλλά και στο κύπελλο της ΕΠΣ Εβρου. Σιγά – σιγά θα αρχίσουμε να συγκεντρώνουμε τα αποτελέσματα, μείνετε μαζί μας.

Ωρα 18:30  Τέλος των αγώνων στην ΕΠΣ Ξάνθης. Συγκεντρώνουμε τα αποτελέσματα. Μέχρι στιγμής, στους αγώνες που καλύπτουμε έχουμε τελικά: Παύλος Μελάς Κουτσού – ΑΟ Βιστωνίδας 1-2, Αρης Πετεινού – Αστέρας Μαγικού 0-4, Εχίνος Σπορ – Ορφέας Ξάνθης 0-0, Αναγέννηση θαλασσιάς – Ερμής Μάνδρας 1-2.

Ωρα 18:50  Τέλος των αγώνων στην ΕΠΣ Θράκης. Συγκεντρώνουμε τα αποτελέσματα. Μέχρι στιγμής, στους αγώνες που έχουν τελειώσει Ροδίτης – Πόντος Κομοτηνής 1-2, Ελπίδα Σαπών – Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου 1-2, Δόξα Σώστη – Αετός Μίσχου 1-0, Αστέρας Αιγείρου – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 1-1, Νέα Καλλίστη – Δόξα Προσκυνητών 4-3, Ορφέας Ξυλαγανής – Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων 2-2.

Αυτά μέχρι στιγμής. Σίγουρα μας λείπουν κάποια αποτελέσματα, αλλά σε λίγο ακολουθούν ξεχωριστές αναρτήσεις με όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες στους αγώνες πρωταθλήματος της ΕΠΣ Θράκης και της ΕΠΣ Ξάνθης αλλά και τα ματς του Κυπέλλου στην ΕΠΣ Εβρου.