Το πρόγραμμα της τελικής φάσης της Γ’ Εθνικής ανδρών με την συμμετοχή του ΚΟΞ

Ανταπόκριση από την Αθήνα: Δημήτρης Αρβανιτίδης

–  Το προσεχές τριήμερο 2-4 Αυγούστου θα διεξαχθεί η τελική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών με την συμμετοχή και του Κολυμβητικού Ομίλου Ξάνθης, όπως ανακοίνωσε η Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδος.

Στους αγώνες θα μετάσχουν οκτώ συνολικά ομάδες, χωρισμένες σε δύο ομίλους των τεσσάρων, ενώ τα παιχνίδια θα φιλοξενηθούν στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης. Να σημειωθεί ότι οι τέσσερις πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης θα πάρουν το εισιτήριο για τη Β’ Εθνική κατηγορία ανδρών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της τελικής φάσης της Γ’ Εθνικής ανδρών είναι το εξής:

1.  Α’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική   Παρασκευή        2/8/13
ΩΡΑ:      18:30     ΑΘΩΣ  ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ         ΠΥΡΡΟΣ  ΙΩΑΝ.
ΩΡΑ:      20:30     ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΛΑΜ.      ΝΑΟ  Π. ΡΑΦΤΗ

2η  αγωνιστική   Σάββατο              3/8/13
ΩΡΑ:      10:00     ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΛΑΜ.      ΠΥΡΡΟΣ  ΙΩΑΝ. 
ΩΡΑ:      11:00     ΑΘΩΣ  ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ         ΝΑΟ  Π. ΡΑΦΤΗ              

3η  αγωνιστική   Σάββατο              3/8/13
ΩΡΑ:      17:30     ΑΘΩΣ  ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ         ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΛΑΜ.
ΩΡΑ:      18:30     ΝΑΟ  Π. ΡΑΦΤΗ                                ΠΥΡΡΟΣ  ΙΩΑΝ.

 

2.  Β’  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική   Παρασκευή        2/8/13
ΩΡΑ:      19:30     ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  ΣΥΚΕΩΝΠΕΚΕΒ
ΩΡΑ:      21:30     ΑΕ  ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ  ΚΟ  ΞΑΝΘΗΣ

2η  αγωνιστική   Σάββατο              3/8/13
ΩΡΑ:      12:00     ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  ΣΥΚΕΩΝ  ΚΟ  ΞΑΝΘΗΣ

ΩΡΑ:      13:00     ΑΕ  ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ  ΠΕΚΕΒ

3η  αγωνιστική   Σάββατο              3/8/13
ΩΡΑ:      19:30     ΑΕ  ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  ΣΥΚΕΩΝ
ΩΡΑ:      20:30     ΠΕΚΕΒ   ΚΟ  ΞΑΝΘΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ              4/8/13   ΚΟΛ/ΡΙΟ              ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

ΩΡΑ:      09:00     ο  1ος  του  Α’ ομίλου με τον  2ο  του  Β’ ομίλου 
ΩΡΑ:      10:00     ο  1ος  του  Β’ ομίλου με τον  2ο  του  Α’ ομίλου
ΩΡΑ:      11:00     ο  3ος  του  Α’ ομίλου με τον  3ο  του  Β’ ομίλου  (5η – 6η  θέση)  
ΩΡΑ:      16:00     ΜΙΚΡΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ            (3η – 4η  θέση)
ΩΡΑ:      17:00     ΜΕΓΑΛΟΣ  ΤΕΛΙΚΟΣ        (1η – 2η  θέση)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here