Δυο ήττες και αποκλεισμός για τους δικηγόρους της Ξάνθης

Ανταπόκριση από την Κρήτη: Λάζαρος Φιλιππίδης

–  Δύο ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια γνώρισε η ομάδα των Δικηγόρων της Ξάνθης στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος που διεξάγεται αυτές τις μέρες στα γήπεδα του Ρεθύμνου.

Το αποτέλεσμα είναι να τερματίσουν τρίτοι και καταϊδρωμένοι στον όμιλο των τριών και έτσι μοιραία να αποκλειστούν από την συνέχεια της διοργάνωσης. Στάθηκαν ωστόσο εξαιρετικά άτυχοι.

Το απόγευμα της Παρασκευής, πρώτη ημέρα των αγώνων, οι Δικηγόροι της Ξάνθης γνώρισαν την ήττα απο την Λάρισα με 2-1. Ωστόσο το παιχνίδι που τους άφησε εκτός τελικής φάσης ήταν το Σάββατο απέναντι στην ομάδα Δράκων, από την οποία οι Θρακιώτες ηττήθηκαν με 1-0 με τέρμα που επετεύχθη στο… τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η ήττα αυτή αφήνει εκτός συνέχειας τον Δικηγορικό Σύλλογο Ξάνθης, μοναδικό εκπρόσωπο της περιοχής μας στην τελική φάση, αφού αποκλείστηκαν στις προηγούμενες φάσεις οι άλλοι Δικηγορικοί Σύλλογοι, ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα στο τρίτο ματς του ομίλουκ, του απόγευμα της Κυριακής, ανάμεσα σε Δράκων και Λάρισα.