Όλα τα αποτελέσματα του Πανελληνίου Νέων στις Σέρρες. Αναλυτικά τι έκαναν οι Θρακιώτες…

Ανταπόκριση από την Θεσσαλονίκη: Κώστας Καραγιάννης

–  Το ασημένιο μετάλλιο της κομοτηναίας Έφης Γαβαλά στα 800 μέτρα ήταν η σημαντικότερη θρακιώτικη επιτυχία στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών και Νέων Γυναικών που φιλοξενήθηκε το περασμένο Σαββατοκύριακο στις Σέρρες.

Η Γαβαλά της Ολυμπιάδας Κομοτηνής, αν και έχει τα 400 μέτρα ως καλό της αγώνισμα, σημείωσε επίδοση 2.10.06 και βρέθηκε ελάχιστα πίσω από την Αθηνά Κοΐνη της ΓΕΑ Τρικάλων, που κατέκτησε το χρυσό (στην φωτογραφία εικονίζεται στην μέση, λίγο πριν τον τερματισμό).

Στα 400μ η Γαβαλά αναδείχθηκε πέμπτη με χρόνο 56.47 και στην έκτη θέση η Ιωάννα Γιόβα, επίσης της Ολυμπιάδας Κομοτηνής με 57.35.

Από εκεί και πέρα, οι θρακιώτικες συμμετοχές στους τελικούς του διημέρου:

Στα 200 μέτρα η Ιωάννα Γιόβα της Ολυμπιάδας Κομοτηνής τερμάτισε τέταρτη με 25.52”.

Στα 3.000μ. στιπλ η Βαρντούι Μαρκαριάν του ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης κατέκτησε την πέμπτη θέση με 12.24.69”.

Στο επικοντώ η Αντωνία Καλαφατζή του Εθνικού Αλεξανδρούπολης αναδείχθηκε επίσης πέμπτη με 3.60μ.

Στο ύψος η Ιωάννα Κολτσίδου του Πρωτέα Αλεξανδρούπολης αναδείχθηκε πέμπτη με 1.69μ.

Στα 5.000μ. η Παρασκευή Μπαμπάτσου της Ολυμπιάδας Κομοτηνής τερμάτισε πέμπτη με 18.08.93 ενώ στην 16η θέση έμεινε η Βαρντούι Μαρκαριάν του ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης με 20.43.89.

Στην σκυταλοδρομία 4Χ400μ. γυναικών η Ολυμπιάδα Κομοτηνής αναδείχθηκε πρώτη στην σειρά της με 4.03.97 αλλά από την δεύτερη σειρά την ξεπέρασαν τέσσερις ομάδες (ΓΣ Γλυφάδας, ΓΑΣ Χολαργού, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Σητειακός) με αποτέλεσμα να κατακτήσει την πέμπτη θέση.

Στο ύψος ο Χρήστος Στόγιος των Μυρμιδόνων Διδυμοτείχου κατέκτησε την έβδομη θέση με 1.85μ.

Στο τριπλούν, έβδομη θέση και για την Σπυριδούλα Ναζίρη του Πρωτέα Αλεξανδρούπολης με επίδοση 11.60μ.

Στην σφαιροβολία ο Γιαλαμάς της Βιτσωνίδας αναδείχθηκε ένατος με 13,55 μέτρα.

Στο επικοντώ ο Πέτρος Μαρτινίδης του Εθνικού Αλεξανδρούπολης αναδείχθηκε 9ος με 4.55μ.

Τέλος στην δισκοβολία η Δήμητρα Τσιγγέλη του ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης αναδείχθηκε επίσης ένατη με 37.27 μέτρα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στην συνολική βαθμολογία, στις νέες η Ολυμπιάδα Κομοτηνής αναδείχθηκε πέμπτη στην βαθμολογία με 68 πόντους. Πρωταθλήτρια στις κοπέλες ο Πανελλήνιος με 100 βαθμούς, ενώ στους νέους ο Ηρακλής με 128.

 

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:

 

ΝΕΟΙ 

100μ.: 1η σειρά (0,80): Ευάγγελος Ρούσσης (ΓΣ Κηφισιάς) 10.79, Βασίλης Τσούσης (Μεσσηνιακός ΓΣ) 10.81, Δημήτρης Γιαννόπουλος (ΓΣ Χαϊδαρίου) 10.97, Λάζαρος Πασσιάς (ΑΓΕΜΣ Σπάρτακος) 11.04, Σπύρος Σιδέρης (Ελ. Βενιζέλος) 11.09, Χρήστος Παπαζήσης (ΣΚΑ Μετεώρων) 11.12, Κώστας Χούντας (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 11.15, Αλέξανδρος Κυδωνιάτης (Πέλωψ Πατρών) 11.43.

100μ.: 2η σειρά (-0,50): Ιορδάνης Ρουσσάκης (Ελ. Βενιζέλος) 10.62, Λάζαρος Τοσίδης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 10.68, Γιώργος Γονιδέλλης (ΓΣ Ηρακλής) 10.76, Βίκτωρ Κρεμμύδας (ΓΣ Πίνδαρος Θηβών) 10.81, Αλέξανδρος Κωνσταντινίδης (ΣΚΑ Δράμας) 10.89, Ορέστης Σαριδάκης (Πανιώνιος ΓΣ) 10.98, Κώστας Μπραντζουκάκης (ΦΣΚΑ Κοζάνης) 11.30.

400μ.: 1η σειρά: Γιώργος Δουρίδας (ΓΣ Γλυφάδας) 48.88, Στέφανος Γόγολος (ΓΣ Ηρακλής) 49.09, Βασίλης Δοδοντσάκης (Πελασγός Λάρισας) 49.10, Στέλιος Φιλιππίδης (Ολυμπιακή Δομή) 49.46, Παναγιώτης Σούφης (Πανελλήνιος ΓΣ) 49.77, Φραγκίσκος Βαμβακάρης (ΓΣ Ηρακλής) 50.16, Ορέστης Αρέτος (Ερμής Κέρκυρας) 50.32, Σπύρος Πρέντζας (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 50.46.

400μ.: 2η σειρά: Κώστας Μουράτης (ΓΣ Ηρακλής) 47.75, Δημήτρης Βλάχας (ΕΚΑ Δωδώνης Ιωαννίνων) 47.96, Τάσος Φράγκος (ΓΣ Πίνδαρος Θηβών) 48.02, Θανάσης Χατζηδημητρίου (ΠΑΟΚ) 48.88, Τρύφων Μπεκτσής (Πελασγός Λάρισας) 49.68, Ευτύχιος Σουλιώτης (ΣΚΑ Παραμυθιάς) 51.16, Χρήστος Αλμπάνης (ΓΣ Τρικάλων) εγκατέλειψε, Γιώργος Ασλανίδης (δεν προσήλθε.

1.500 μ.: 1η σειρά: Κώστας Βαρτζής (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 4.03.32, Γιώργος Ντούρος (Δρομέας Αμαρουσίου) 4.06.43, Θανάσης Ξυνογαλάς (ΑΟ Φιλοθέης) 4.07.90, Μιχάλης Καραγιώργος (Νίκη Βύρωνα) 4.08.95, Δημοσθένης Δουίκας (Πελασγός) 4.14.11, Αλέξανδρος Αποστολίδης (ΓΣ Κηφισιάς) 4.18.85, Κώστας Μπαλαούρας (Πανελλήνιος ΓΣ) 4.22.61, Νίκος Πετρολέκας (Πανελλήνιος ΓΣ) 4.31.87, Γιώργος Ρουκλιώτης (ΑΟ Νέων Αργυρούπολης) 4.32.37

1.500μ.: 2η σειρά: Σπύρος Δαβράδος (ΑΟ Λασιθίου) 3.52.87, Έντισον Μούτσο (ΑΕΚ) 3.52.92, Θεοφάνης Μιχαηλάς (ΓΣ Κηφισιάς) 3.54.89, Κώστας Βαγγελάκος (ΑΕ Ολυμπιάς Πατρών) 3.55.60, Νίκος Γκότσης (ΣΑΚ Αθηνών) 3.55.67, Προκόπης Χατζάκης (ΑΕΚ) 3.55.82, Κώστας Βρανάς (ΑΟ Χρυσούπολης) 3.59.39, Παναγιώτης Καβδάς (Ολυμπιακή Δομή) 4.00.92, Ευθύμης Τζάβαλης (Σπάρτακος Φωκίδας) 4.04.20, Χρήστος Τρομπούκης (ΓΕ Αγρινίου) 4.17.72

110μ. εμπόδια (+1,0): Μιχάλης Κιάφας (ΓΣ Ηρακλής) 14.41, Παναγιώτης Μπεκιαρίδης (ΕΚΑ Δωδώνης Ιωαννίνων) 14.53, Αρτάν Σπάχο (Μ. Αλ. Γιαννιτσών) 15.30, Παναγιώτης Μάντης (Κοροιβός Αμαλιάδας) 15.38, Κώστας Χίντας (Μ. Αλ. Γιαννιτσών) 15.38, Χάρης Χροΐδης (ΠΑΟ Καλαμπακίου) 15.51, Αλέξανδρος Χατζησάββας (ΜΕΑΣ Τρίτων) 15.53, Κώστας Λαγιόκαπας (ΓΣ Δεσκάτης) 15.73.

3.000μ. στιπλ: Ιάσων Ιωαννίδης (ΓΕ Φλώρινας) 9.20.86, Παναγιώτης Βουτσινάς(Πέλωψ Πατρών) 9.27.51, Αχιλλέας Τζενετόπουλος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 9.34.96, Γρηγόρης Βουτσινάς (ΑΕΚ) 9.41.54, Κώστας Βρανάς (ΑΟ Χρυσούπολης) 9.50.62, Χρήστος Βότσος (Βιτσέντζος Κορνάρος) 9.57.41, Κώστας Μάντζιος (Πέλωψ Πατρών) 9.58.15, Ματέους Ματζιάρ (Πανελλήνιος ΓΣ) 10.08.78, Κώστας Βλάχας (ΑΓΣ Ιωαννίνων) 10.15.30, Κώστας Λιάτσκος (Δίας Σόχου) 10.17.89, Δημήτρης Ατματζίδης (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 10.24.95, Τζουάν Μανάι (Αθηνόδωρος ο Αιγιεύς) 10.52.89, Μιχάλης Στεφανάκης (ΑΟ Λασιθίου) 11.04.95, Θόδωρος Δαβιώτης (Νίκη Βύρωνα) εγκατέλειψε.

Ύψος: Αντώνης Μάστορας (ΓΣ Ηρακλής) 2.22μ., Γιώργος Τεσσαρομάτης (ΓΕ Νάουσας) 2.05μ., Δημήτρης Πατραμάνης (ΟΦΗ) 2.02μ., Δημήτρης Κοντρόπουλος (ΑΣ Δοξάτου Δράμας) 1.98μ., Γρηγόρης Καπρινιώτης (ΟΦΚΑ Σερρών) 1.90μ., Σωτήρης Αϊβαλιώτης (ΑΟ Φιλοθέης) 1.90μ., Χρήστος Στόγιος (Μυρμυδόνες) 1.85μ., Θανάσης Ζησιμόπουλος (ΣΑΚ Αθηνών) 1.85μ.

Τριπλούν: Παύλος Μπόφτσης (ΓΕ Νάουσας) 15.78μ., Νίκος Τσιώκος (ΓΣ Καρδίτσας) 15.65μ., Μανώλης Μακρής (Ενιπεύς Λιτόχωρου) 15.39μ., Νίκος Τσέος (ΓΣ Ηρακλής) 14.70μ., Φίλιππος Κοντός (ΑΕΚ) 14.13μ., Λούης Φίζι (Πανελλήνιος ΓΣ) 14.04μ., Βασίλης Σεφεριάδης-Πέττας (Πανελλήνιος ΓΣ) 13.87μ., Παναγιώτης Βότσης (Αίολος Κορυδαλλού) 13.76μ., Μιχάλης Οικονόμου (ΜΕΑΣ Τρίτων) 13.52μ., Χρήστος Μπέλλος (Ηρακλής Φιλιατών), Παναγιώτης Γρηγορόπουλος (Μεσογείων Αμεινίας), Γιώργος Δεμερτζής (ΓΣ Ηρακλής) ακυρώθηκαν.

Σφαιροβολία: Γεράσιμος Θεοδώρου (Ολυμπιακή Δομή) 17.01μ., Θόδωρος Καντριβιώτης (ΑΟ Φιλοθέης) 15.52μ., Παναγιώτης Μπουζιάνης (Τα Λυκαία) 15.43μ., Ηλίας Καταβάτης (Πρωτέας Ηγουμενίτσας) 15.40μ., Δημήτρης Παπασπύρου (ΑΕΚ) 14.93μ., Αριάν Ντόι (ΓΕ Νάουσας) 14.23μ., Νίκος Στάθης (ΑΟ Φιλοθέης) 13.64μ., Χρήστος Κρίτσκας (ΟΦΚΑ Σέρρες) 13.59μ., Σωκράτης Γιαλαμάς (ΑΠΣ Βιστωνίδας) 13.55μ., Νίκος Γαβριηλίδης (Αίολος Μακεδονίας) 13.06μ., Φίλιππος Ιμβριώτης (ΓΣ Μανδρών) 12.79μ., Κυριάκος Πελίδης (ΑΣ Κένταυρος) 12.66μ.

Ακοντισμός: Παρασκευάς Μπατζάβαλης (Ζευς Τρικάλων) 70.34μ., Κώστας Αναγνωστόπουλος (ΑΕΚ) 69.61μ., Χρήστος Φιλιππίδης (Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών) 68.51μ., Γιώργος Μπουραζάνας (Ζευς Τρικάλων) 60.90μ., Βαΐτσης Μάρκου (Μυρμυδόνες) 59.90μ., Γιώργος Στεφανής (ΓΕ Νάουσας) 58.14μ., Ιωάννης Καπεκάκης (ΟΦΗ) 57.70μ., Νίκος Ευθαλιάδης (ΟΠΘ) 56.78μ., Αριάν Ντόι (ΓΕ Νάουσας) 54.99μ., Δημήτρης Πασχάλης (ΓΣ Σέρρες ’93) 54.96μ., Δημήτρης Καύκας (ΝΟ Ζαχάρως) 52.82μ., Στέλιος Ποντικέας (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)  52.75μ., Κώστας Ζιώγας (ΑΓΕ Βοιωτίας) 52.48μ., Ευάγγελος Βόλτσης (Ελ. Βενιζέλος) 51.06μ., Γιάννης Πετίδης (Ελ. Βενιζέλος) 45.17μ., Γιάννης Πισκοπάκης (Νίκη Βύρωνα) 41.42μ.

4×100μ., 1η σειρά: Πελασγός Λάρισας 44.22, Πανελλήνιος ΓΣ 44.37(1), Αρχέλαος Κατερίνης 44.37(4), ΓΣ Γλυφάδας 44.59, ΓΑΣ Χολαργού 44.78, ΕΑΟ Δόξας Πέρδικκας 45.38.

4×100μ, 2η σειρά: ΣΚΑ Μετέωρων 42.54, ΓΕ Παναχαϊκή 43.39, ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας 43.54, ΠΑΟΚ 43.78, Μεσσηνιακός ΓΣ 43.80, ΓΣ Σέρρες ’93 44.47, Πανιώνιος ΓΣ ακυρώθηκε.

4×100μ, 3η σειρά: ΓΣ Ηρακλής 41.89, ΓΣ Κηφισιάς 42.10, ΓΣ Ελ. Βενιζέλος 42.35, ΓΣ Έδεσσας 42.94, ΕΚΑ Δωδώνης Ιωαννίνων 43.22, ΓΑΣ Μ. Αλ. Γιαννιτσών 44.05, ΓΣ Πίνδαρος Θηβών ακυρώθηκε, ΜΕΑΣ Τρίτων ακυρώθηκε.

200μ. (-0,10): Θανάσης Χατζηδημητρίου (ΠΑΟΚ) 21.28, Παρασκευάς Ρεζές (ΣΚΑ Μετεώρων) 21.33, Ιορδάνης Ρουσσάκης (Ελ. Βενιζέλος) 21.56, Γιώργος Γονιδέλλης (ΓΣ Ηρακλής) 21.74, Στράτος Φραγκούλης (ΓΣ Κηφισιάς) 21.81, Ανδρέας Σταύρου (Ηρακλής Φιλιατών) 21.83, Γιώργος Αγορίτσας (ΓΕΑ Τρικάλων) 21.90, Αλέξανδρος Κωνσταντινίδης (ΣΚΑ Δράμας) εγκατέλειψε.

800μ.: Χρήστος Κοτίτσας (ΓΣ Δεσκάτης) 1.50.91, Έντισον Μούτσο (ΑΕΚ) 1.51.58, Γιώργος Κίλογλου (ΓΣ Σέρρες ’93) 1.51.60, Εράλντο Κεραμάς (ΓΣ Ηλιούπολης) 1.51.68, Σπύρος Δαβράδος (ΑΟ Λασιθίου) 1.51.70, Νίκος Γκότσης (ΣΑΚ Αθηνών) 1.53.07, Κώστας Βαγγελάκος (Ολυμπιάς Πατρών) 1.53.57, Νίκος Ρουσούλης (ΓΑΣ Ευβοϊκός) 1.53.78, Σπύρος Πρέντζας (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 1.56.54, Χρήστος Τρομπούκης (ΓΕ Αγρινίου) 1.57.10, Προκόπης Χατζάκης (ΑΕΚ) 1.59.19, Δημήτρης Ζωγράφος (ΓΣ Τρικάλων) 2.03.51.

5.000μ.: Μάρκος Γκούρλιας (ΓΑΣ Ιλισσός) 14.57.09, Χαράλαμπος Πιτσώλης (ΓΑΣ Ιλισσός) 15.32.60, Παύλος Αποστολίδης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 15.46.90, Κώστας Βαρτζής (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 15.50.10, Μιχάλης Καραγιώργος (Νίκη Βύρωνα) 16.14.04, Δημήτρης Τάγκης (ΑΟ Τρίτων Χαλκίδας) 16.43.40, Αντώνης Σαρρής (ΦΟ Βροντάδων) 16.50.20, Κώστας Λιάτσκος (Δίας Σόχου) 17.15.04, Γιώργος Πουρνάρας (ΓΣ Δεσκάτης) 17.17.47, Ιωάννης Σόγιας (Αθηνόδωρος ο Αιγιεύς) 17.19.32, Χαρίλαος Βαρτζής (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 17.44.29, Γιώργος Ρουκλιώτης (Νέων Αργυρούπολης) 17.55.36, Λάμπρος Μαλτέζος (ΓΑΣ Ιλισσός), Θόδωρος Δαβιώτης (Νίκη Βύρωνα) εγκατέλειψαν.

400μ. εμπόδια: Γιάννης Λουλάς (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 52.16, Ιάσων Νάτζιος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 53.20, Νίκος Μαρής (Έφηβος Χίου) 53.38, Γιώργος Ασλανίδης (Αρχέλαος Κατερίνης) 54.19, Γιάννης Γαλανόπουλος (Πανελλήνιος ΓΣ) 54.72, Αλέξανδρος Καπέλος (Ερμής Σχηματαρίου) 56.00, Δημήτρης Ψάλτης (ΟΦΚΑ Σερρών) 56.28, Σωτήρης Αϊβαλιώτης (ΑΟ Φιλοθέης) 57.09.

Επί κοντώ: Παναγιώτης Λάσκαρης (Παναθηναϊκός ΑΟ) 5.35μ., Θόδωρος Χρυσανθόπουλος (Πανιώνιος ΓΣ) 5.00μ., Θεοφάνης Μπέλος (Ρήγας Θ.) 4.95μ., Βαλεντίνος Νταμοτσίδης (Ελ. Βενιζέλος) 4.90μ., Πέτρος Χάτζιου (Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) 4.90μ., Γιώργος Γρατζάκης (ΓΣ Σέρρες ’93) 4.85μ., Νίκος Φαρμακίδης (ΑΟ Φιλοθέης) 4.60μ., Γιώργος Γελατσόρας (Κερκυραϊκός) 4.60μ., Πέτρος Μαρτινίδης (Εθνικός Αλεξανδρούπολης) 4.55μ., Απόστολος Κούσινας (ΓΣ Σέρρες ’93) 4.55μ., Θωμάς Γάτσιος (ΓΣ Σέρρες ’93) 4.20μ., Κώστας Γκούτης (Παναθηναϊκός ΑΟ) 4.00μ.

Μήκος: Νίκος Ξενικάκης (ΑΟ Λασιθίου) 7.55μ., Νίκος Καψής (Απόλλων Πύργου) 7.24μ., Χαράλαμπος Συντζάκης (ΑΣΕ Δούκα) 7.14μ., Μανώλης Μακρής (Ενιπεύς Λιτόχωρου) 7.12μ., Δημήτρης Μιχαλέλης (Ελ. Βενιζέλος) 7.11μ., Θεοδώρος Κυτράκης (Ελ. Βενιζέλος) 7.05μ., Κυριάκος Άτσιος (Δόξα Περδίκκας) 6.87μ., Βαχίντ Μοράντι-Χεσάρι (Πανελλήνιος ΓΣ) 6.65μ., Κώστας Ρήγας (ΓΣ Ηλιούπολης) 6.63μ., Λάζαρος Πασσιάς (ΑΓΕΜΣ Σπάρτακος) 6.59μ., Θανάσης Προδρόμου (ΠΑΟΚ) 6.38μ., Ιάσων Κυριακουλάκος (ΦΓΣ Σπάρτης) ακυρώθηκε.

Δισκοβολία: Ιάσωνας Θανόπουλος (ΓΣ Αρκαδίας) 49.64μ., Κώστας Κοτσάνπαπας (ΓΣ Σέρρες ΄93) 46.72μ., Δημήτρης Τσολακίδης (ΓΣ Μανδρών) 46.60μ., Γιάννης Κατσοχειράκης (Ελ. Βενιζέλος) 45.22μ., Αντώνης Γιαντσίδης (Φθία Φαρσάλων) 44.52μ., Θανάσης Τσέτας (ΑΟ Δράμας) 42.58μ., Θανάσης Κόμνος (Έσπερος Λαμίας) 41.52μ., Μάριος Καραφίλογλου (Φθία Φαρσάλων) 40.95μ., Γεράσιμος Θεοδώρου (Ολυμπιακή Δομή) 40.74μ., Αλέξανδρος Φρουδάκης (ΓΕ Ηρακλείου) 40.60μ., Ανδρέας Τσικρικώνης (ΑΣ Κένταυρος) 40.52μ., Λεωνίδας Κρικόπουλος (ΠΑΟ Καλαμπακίου) 37.74μ.

Σφυροβολία: Βασίλης Σιάκουλης (ΓΣ Αρκαδίας) 59.36μ., Ιβάν Μεγκλεμπέη (ΑΟ Κύδων Χανίων) 58.57μ., Νίκος Γαβριηλίδης (Αίολος Μακεδονίας) 58.28μ., Πασχάλης Γκουγκούδης (ΟΦΚΑ Σερρών) 56.10μ., Γιάννης Βογιατζής (ΓΣ Μανδρών) 51.21μ., Ελευθέριος Ζιώγας (Ελ. Βενιζέλος) 48.88μ., Αβραάμ Παππάς (Τα Λύκαια) 48.61μ., Νεκτάριος Φυλλαδιτάκης (Ελ. Βενιζέλος) 46.52μ., Χρήστος Αγγελάκης (Ελ. Βενιζέλος) 44.05μ., Νίκος Μπονιάτης (Υγεία Ρόδου) 42.95μ., Παναγιώτης Μπουζιάνης (Τα Λύκαια), Γιώργος Γκατζόγιας (Πήγασος Λάρισας), Μιχάλης Αναστασάκης (Ελ. Βενιζέλος) ακυρώθηκαν.

4×400μ.: 1η σειρά: Ολυμπιακή Δομή 3.25.04, Αθηνόδωρος ο Αιγιεύς 3.28.23, Μεσογείων Αμεινίας 3.28.61, ΓΣ Κηφισιάς 3.29.34, ΑΕΚ 3.29.73, Πανιώνιος ΓΣ 3.30.63, Δόξα Περδίκκας 3.32.65, ΓΑΣ Χολαργού 3.37.12.

2η σειρά: ΓΣ Ηρακλής 3.19.02, ΕΚΑ Δωδώνης Ιωαννίνων 3.20.09, Πελασγός Λάρισας 3.20.41, ΓΣ Γλυφάδας 3.23.98, ΜΕΑΣ Τρίτων 3.25.47, ΓΣ Ηλιούπολης 3.25.87, Πανελλήνιος ΓΣ 3.25.90, ΟΦΗ 3.28.03.

Βαθμολογία: ΓΣ Ηρακλής 129, Ελ. Βενιζέλος 96, ΑΕΚ 69, ΓΑΣ Ιλισσός 58, ΕΚΑ Δωδώνης Ιωαννίνων 58, ΓΣ Κηφισιάς 56, ΜΕΑΣ Τρίτων 50, ΓΣ Σέρρες ’93 49,5.

 

ΝΕΕΣ

100μ. (+1,20): Μαρία Μπελιμπασάκη (Σητειακός ΑΟ) 11.91, Κατερίνα Σαρρή (ΓΣ Ελ. Βενιζέλος) 12.08, Ραφαηλία Χατζησάββα-Χατζηρήγα (ΓΣ Ηλιούπολης) 12.30, Τζοάνα Λιτσολάρι (Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) 12.36, Γκλόρια Νζάνγκα (ΓΣ Ηλιούπολης) 12.44, Παναγιώτα Βενιέρη (Πανιώνιος ΓΣ) 12.56, Κυριακή Σαμάνη (Αίολος Μακεδονίας) 12.66, Χαρά Ζάκκα (Πρωτέας Ηγουμενίτσας) 12.67.

400μ.: Ηρώ Πιντή (ΠΑΟΚ) 55.52, Ευαγγελία Ζυγόρη (ΓΣ Γλυφάδας) 55.64, Μαρία Πετρίδου (ΟΦΚΑ Σερρών) 55.76, Δέσποινα Μουρτά (Ολυμπιάς Πατρών) 55.93, Ευθυμία Γαβαλά (Ολυμπιάδα Κομοτηνής) 56.47, Ιωάννα Γιόβα (Ολυμπιάδα Κομοτηνής) 57.35, Βασιλεία Γεωργίου (ΓΑΣ Χολαργού) 57.83, Αθαβασία Παναγοπούλου (ΓΕ Παναχαϊκή) 58.88.

1.500 μ.: Σοφία Πιτούλη (ΣΑΚ Αθηνών) 4.25.54, Κατερίνα Μπερδούση (ΓΣ Αρκαδίας) 4.28.46, Κοραΐνη Ανθή Κυριακοπούλου (ΓΣ Γλυφάδας) 4.38.86, Ξανθίππη Ραυτοπούλου (Πανελλήνιος ΓΣ) 4.39.87, Ελευθερία Πετρουλάκη (Σητειακός ΑΟ) 4.39.87, Σταυρούλα Χρυσαειδή (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 4.40.67, Βασιλική Παπαγεωργίου (ΑΕΚ) 4.43.01, Γεωργία Λούβη (Πέλωψ Πατρών) 4.44.82, Νικολέτα Μπερδούση (ΓΣ Αρκαδίας) 4.48.39, Ειρήνη Τσουπάκη (ΓΣ Αμαρουσίου) 4.48.50, Κωνσταντίνα Γερόντη (ΑΟ Λασιθίου) 4.51.29, Θεοφανία Λαμπροπούλου (ΓΣ Αρκαδίας) 4.59.20, Ιουλία-Ελένη Παναγιωτοπούλου (ΓΣ Αρκαδίας) 4.59.79, Φωτεινή-Ιωάννα Κοντοστεργίου (Πανελλήνιος ΓΣ) 5.05.86, Άννα-Μαρία Χάντζου (ΓΣ Γλυφάδας) 5.07.01, Κωνσταντίνα Σταμούλη (ΓΕ Αγρινίου) 5.14.13, Ελένη Κοκκόρη (ΓΑΣ Χολαργού) 5.21.43.

100μ. εμπόδια (+1,50): Ελισάβετ Πεσιρίδου (Αρχέλαος Κατερίνης) 13.67, Ραφαηλία Ιωάννου (ΓΣ Ηρακλής) 15.01, Μαρία Δέτση (Πανελλήνιος ΓΣ) 15.52, Ευαγγελία Μάρκου (Ολυμπιακή Δομή) 15.62, Στρατηγία-Δανάη Σκεύη (ΓΣ Κηφισιάς) 16.07, Όλγα Κοτλιδά (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) 16.26, Κωνσταντίνα Βαλσάμη (ΑΟ Φιλοθέης) 16.55, Μαρία-Μαγδαλένα Ιβάνοβα (ΑΟ Λασιθίου) 16.76.

3.000μ. στιπλ: Αθηνά Κοΐνη (ΓΕΑ Τρικάλων) 9.54.27, Ανατολή Νιζαράντζε (Δίας Σόχου) 12.07.59, Ελένη Κυδωνιάτη (Πέλωψ Πατρών) 12.15.97, Πηγή-Ραφαέλα Αφορδάκου (ΑΟ Λασιθίου) 12.24.02, Βαρντούι Μαρκαριάν (ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης) 12.24.69, Ευτυχία Νάπα (ΑΕΚ) 12.33.93, Σταυρούλα Τσιτκάνου (ΓΣ Καλλιθέας) 12.42.36, Σταυρούλα Θρασύβουλου (ΓΣ Ηρακλής) 12.47.82, Ελένη Κοζανίτη (Αρχέλαος Κατερίνης) 13.38.50, Μαρία Ζωγραφάκη (Καζώνης Καλύμνου) εγκατέλειψε.

Επί κοντώ: Γεωργία Στεφανίδη (ΓΣ Κηφισιάς) 3.80μ., Δήμητρα Βαμβακούση (Πανιώνιος ΓΣ) 3.70μ., Λυδία Στούμπου (ΓΣ Κηφισιάς) 3.65μ., Έλεν-Κλαούντια Πόλακ (ΑΟ Μεγάρων) 3.60μ., Αντωνία Καλαφατζή (Εθνικός Αλεξανδρούπολης) 3.60μ., Νικολέτα Σκόρδαλη (Παναθηναϊκός ΑΟ) 3.50μ., Νεράιντρα Γκοτζαή (ΓΣ Αρκαδίας) 3.50μ., Δήμητρα Νικολαΐδου (ΓΣ Σέρρες ’93) 3.40μ., Γαβριέλα Μανίκη (Πανιώνιος ΓΣ) 3.40μ., Άντζελα Μηχταριάν (Ελ. Βενιζέλος) 3.30μ., Αγγελική Τέλα (ΓΣ Αρκαδίας) 3.20μ., Αφροδίτη Διώχνου (ΑΟ Φιλοθέης) 3.00μ.

Μήκος: Βασιλική Κουτσουμπού (ΓΣ Αρκαδίας) 5.81μ., Βασιλική Μαρκοπούλου (Κοροιβός Αμαλιάδας) 5.81μ., Σεβαστή Δημουλά (Ερμής Κέρκυρας) 5.79μ., Ελένη-Φιλαρέτη Καλαϊτζή (ΓΣ Λαγκαδά) 5.78μ., Παρασκευή Μακρή (Ενιπεύς Λιτόχωρου) 5.72μ., Μαρία Κοτρούτσου (ΓΣ Βόλου) 5.71μ., Στεφανία Πισκοπάνη-Καραΐσκου (ΑΟ Φιλοθέης) 5.71μ., Χάιδω Αλεξούλη (Πελασγός Λάρισας) 5.65μ., Κατερίνα Λυμπέρη (ΓΣ Κηφισιάς) 5.42μ., Λουκία Δεληφώτη (ΠΑΟΚ) 5.40μ., Αποστολία Καραΐσκου (Ολυμπιακή Δομή) 5.33μ., Μάρτα Αϊντινί (Φωκιανός Καρδίτσας) 4.96μ.

Δισκοβολία: Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (ΑΕΚ) 52.45μ., Δέσποινα Δημητριάδου (Αίολος Μακεδονίας) 43.89μ., Ελένη Ταυρή (ΓΕ Ηρακλείου) 43.65μ., Ευαγγελία Ψαράκη (Παγκρήτιος ΓΣ) 43.29μ., Ελευθερία Τερζάκη (ΓΕ Ηρακλείου) 40.69μ., Άννα Χαμπουδανίδου (ΑΣ Κένταυρος) 39.81μ., Μαρία Μοσχολιού (ΟΦΚΑ Σερρών) 38.17μ., Ολυμπία Αργυρίδου (ΓΕ Εδεσσαϊκή) 37.51μ., Δήμητρα Τσιγγέλη (ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης) 37.27μ., Κατερίνα Σπανοπούλου (ΑΟ Μεγάρων) 36.05μ., Κυριακή Δογιόγλου (ΓΣ Έδεσσας) 34.66μ., Φωτεινή Δημαράκη (ΦΣΚΑ Κοζάνης) ακυρώθηκε.

Σφυροβολία: Ηλιάνα Κοροσίδου (Αίολος Μακεδονίας) 63.88μ., Αγάπη Προσκυνητοπούλου (Αίολος Μακεδονίας) 61.24μ., Κατερίνα Βαμβακούση (Ζευς Τρικάλων) 52.08μ., Μαρία Πιτσίνη (Ερμής Σχηματαρίου) 45.84μ., Ελένη Μανωλοπούλου (Πήγασος Λάρισας) 43.87μ., Μαρίνα Μελεκίδου (ΟΦΚΑ Σερρών) 39.90μ., Βασιλική Κούμπου (Πήγασος Λάρισας) 37.28μ.

4×100μ.: 1η σειρά: ΓΣ Γλυφάδας 50.60, Πανελλήνιος ΓΣ 50.60, ΑΓΣ Ιωαννίνων 51.23, Μεσσηνιακός ΓΣ 51.98, ΕΚΑ Δωδώνης Ιωαννίνων 54.92, Πανιώνιος ΓΣ εγκατέλειψε.

2η σειρά: ΠΑΟΚ 50.28, Αίολος Μακεδονίας 50.39, ΓΣ Βόλου 51.10, Ολυμπιακή Δομή 51.53, ΓΣ Αρκαδίας ακυρώθηκε.

3η σειρά: ΓΣ Ελ. Βενιζέλος 48.55, ΓΣ Κηφισιάς 50.20, ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας 50.23, Πρωτέας Ηγουμενίτσας 50.48, ΜΕΑΣ Τρίτων 50.61, ΓΑΣ Χολαργού 51.49.

200μ. (-1,7): Μαρία Μπελιμπασάκη (Σητειακός ΑΟ) 24.14, Μαρία Πετρίδου (ΟΦΚΑ Σερρών) 24.69, Κατερίνα Σαρρή (Ελ. Βενιζέλος) 25.04, Ιωάννα Γιόβα (Ολυμπιάδα Κομοτηνής) 25.52, Γκλόρια Νζάνγκα (ΓΣ Ηλιούπολης) 25.75, Τζοάνα Λιτσολάρι (Αθλοκίνηση Μυτιλήνης) 25.86, Έλενα Παπαχρήστου (ΓΣ Κηφισιάς) 25.88, Ηρώ Πιντή (ΠΑΟΚ) δεν προσήλθε.

800μ.: Αθηνά Κοΐνη (ΓΕΑ Τρικάλων) 2.09.52, Ευθυμία Γαβαλά (Ολυμπιάδα Κομοτηνής) 2.10.06, Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου (ΓΣ Γλυφάδας) 2.10.26, Αναστασία Μαρινάκου (Νεάπολη Χαλκίδας) 2.10.93, Μαρία Ζωγραφάκη (Καζώνης Καλύμνου) 2.12.75, Κοραΐνη-Ανθή Κυριακοπούλου (ΓΣ Γλυφάδας) 2.14.04, Βασιλική Παπαγεωργίου (ΑΕΚ) 2.15.14, Ξανθίππη Ραυτοπούλου (Πανελλήνιος ΓΣ) 2.16.06, Παρασκευή Τσακούδη (Υγεία Ρόδου) 2.19.35, Ελευθερία Πετρουλάκη (Σητειακός ΑΟ) 2.19.87, Παρασκευούλα Θρασύβουλου (ΠΑΟΚ) 2.22.93, Σταυρούλα Θρασύβουλου (ΓΣ Ηρακλής) 2.29.36, Κωνσταντίνα Σταμούλη (ΓΕ Αγρινίου) 2.31.23.

5.000μ.: Αναστασία Καρακατσάνη (ΓΕΑ Τρικάλων) 16.43.72, Κατερίνα Μπερδούση (ΓΣ Αρκαδίας) 17.20.70, Βαλεντίνα Μιχαΐλοβα (Πανελλήνιος ΓΣ) 17.30.92, Παναγιώτα Βλαχάκη (ΓΑΣ Ιλισσός) 17.40.26, Παρασκευή Μπαμπάτσου (Ολυμπιάδα Κομοτηνής) 18.08.93, Ειρήνη Τσουπάκη (ΓΣ Αμαρουσίου) 18.53.71, Ιουλία-Ελένη Παναγιωτοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς) 19.18.59, Μάρτα Μιχαΐλοβα (Πανελλήνιος ΓΣ) 19.24.27, Δανάη Πασπάτη (ΓΑΣ Ιλισσός) 19.26.27, Γεωργία Σταμούλη (ΓΕ Αγρινίου) 19.34.58, Δάφνη Αποστολίδη (ΓΣ Κηφισιάς) 19.41.11, Θεοδοσία Μάρκου (ΓΣ Γρεβενών) 19.55.67, Βασιλική Λειβαδάρου (Πανελλήνιος ΓΣ) 20.04.34, Μαρία Τζεβελέκου (Πανελλήνιος ΓΣ) 20.24.43, Ανατολή Νιζαράντζε (Δίας Σόχου) 20.36.14, Βαρντούι Μαρκαριάν (ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης) 20.43.89, Αθηνά Σταμούλη (ΓΕ Αγρινίου) 21.00.20, Αναστασία Δρεβέλη (Αρχέλαος Κατερίνης) 21.12.72, Κατερίνα Τούφα (ΓΕ Νάουσας) 21.33.14, Σπυριδούλα Θωμά (ΠΑΟΚ) εγκατέλειψε.

400μ. εμπόδια: Ευφροσύνη Θεοδώρου (ΑΟ Μεγάρων) 62.53, Κατερίνα Δαλάκα (ΓΣ Ηρακλής), 62.66, Μαρία Λιτσένη (ΑΓΣ Ιωαννίνων) 62.71, Τάνια Γούπου (Ανατολή Ν. Ιωνίας) 64.63, Ελένη Καραμπέτσου (Νεάπολη Χαλκίδας) 65.75, Μαρία Μαρκάκη (ΓΑΣ Χολαργού) 65.93, Άννα Κακμεζή (Μ. Αλ. Γιαννιτσών) 68.37, Καλλιόπη Πουρνάρα (ΑΓΣ Ιωαννίνων) εγκατέλειψε.

Ύψος: Κατερίνα Κυριακοπούλου (ΓΕ Παναχαϊκή) 1.84μ., Τατιάνα Γκούσιν (ΓΣ Κηφισιάς) 1.73μ., Αλεξάνδρα Ζαγόρα (Ελ. Βενιζέλος) 1.73μ., Ιωάννα Ζάκκα (ΓΕ Γρεβενών) 1.69μ., Ιωάννα Κολτσίδου (Πρωτέας Αλεξανδρούπολης) 1.69μ., Άννα-Κλεονίκη Θεοδώρου (ΑΟ Ρόδου) 1.69μ., Ελισάβετ Κούσινα (ΣΚΑ Δράμας) 1.65μ., Κατερίνα Ντούνη (Πατραϊκή) 1.65μ., Στέλλα Τζικάνουλα (Τιτάν Σερβίων) 1.65μ., Μαρία-Μαγδαλένα Ιβάνοβα (ΑΟ Λασιθίου) 1.65μ., Γερασιμία Αλυσανδράτου (ΓΕ Κεφαλληνίας) 1.60μ., Γεωργία Πατάκα (Ελ. Βενιζέλος) 1.60μ., Ανδριανή Χριστοφίλη (Τα Λύκαια) 1.55μ.

Τριπλούν: Παρασκευή Μακρή (Ενιπεύς Λιτόχωρου) 12.50μ., Μαρία Κοτρούτσου (ΓΣ Βόλου) 12.44μ., Σοφία Γαρδικιώτη (Ερμής Σχηματαρίου) 12.42μ., Κατερίνα Λυμπέρη (ΓΣ Κηφισιάς) 12.41μ., Παναγιώτα Τυριτζή (Πανιώνιος ΓΣ) 11.88μ., Αναστασία Φουτσιτζίδου (Παναθηναϊκός ΑΟ) 11.66μ., Αγγελική Λυμπεροπούλου (ΓΣ Αρκαδίας) 11.62μ., Σπυριδούλα Ναζίρη (Πρωτέας Αλεξανδρούρπολης) 11.60μ., Ελένη-Φιλαρέτη Καλαϊτζή (ΓΣ Λαγκαδά) 11.48μ., Καλλιόπη Κοντορήγα (ΓΣ Βόλου) 10.94μ., Χριστίνα Νάτσου (ΓΑΣ Αλεξάνδρεια) 10.90μ.

Σφαιροβολία: Βασιλική Ζαβλανού (Ζευς Τρικάλων) 13.56μ., Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (ΑΕΚ) 12.87μ., Δέσποινα Δημητριάδου (Αίολος Μακεδονίας) 12.48μ., Κατερίνα Σπανοπούλου (ΑΟ Μεγάρων) 12.36μ., Κυριακή Δάγιογλου (ΓΣ Έδεσσας) 12.19μ., Λεμονιά Ξανθοπούλου (ΑΟ Χρυσούπολης) 11.87μ., Άννα Χαμπουδανίδου (ΑΣ Κένταυρος) 11.54μ., Ελευθερία Τερζάκη (ΓΕ Ηρακλείου) 11.38μ., Ειρήνη Καπνισάκη (Ελ. Βενιζέλος) 11.12μ., Χριστίνα Μπαρμπάκου (Ανατολή Ν. Ιωνίας) 10.90μ., Ελένη Ανουσάκη (Εθνικός ΓΣ) 10.32μ., Ελένη Τσιανάκα (Ζευς Τρικάλων) 9.70μ.

Ακοντισμός: Αουρόρε Λίκα (ΑΓΕ Ζακύνθου) 47.92μ., Βασιλική Κοτσοβού (Άργους Αριστέας) 45.05μ., Παναγιώτα Φτιαρά (Πανιώνιος ΓΣ) 44.50μ., Όλγα Καστάνα (Κοροιβός Αμαλιάδας) 43.50μ., Χριστίνα Ρίζου (ΜΕΑΣ Τρίτων) 43.25μ., Ελένη Τσιανάκα (Ζευς Τρικάλων) 42.17μ., Χριστίνα Κατσούλα (Ζευς Τρικάλων) 41.32μ., Αθηνά Παύλου (ΑΕΚ) 38.38μ., Μακρίνα Μπακάλογλου (Φίλιππος Γιαννιτσών) 38.26μ., Δήμητρα-Σοφία Μάρκου (ΑΓΣ Ιωαννίνων) 38.25μ., Χριστίνα Χουρπουλιάδου (ΜΕΑΣ Τρίτων) 35.38μ.

4×400μ.: 1η σειρά: Ολυμπιάδα Κομοτηνής 4.03.97, ΓΕ Παναχαϊκή 4.12.67, Μεσογείων Αμεινίας 4.15.22, Ανατολή Ν. Ιωνίας 4.18.99, ΕΚΑ Δωδώνης Ιωαννίνων 4.22.19.

2η σειρά: ΓΣ Γλυφάδας 4.00.82, ΓΑΣ Χολαργού 4.01.16, ΑΓΣ Ιωαννίνων 4.01.21, Σητειακός ΑΟ 4.03.54, Πανελλήνιος ΓΣ 4.06.43.

Βαθμολογία: Πανελλήνιος ΓΣ 100, ΓΣ Κηφισιάς 94, ΓΣ Γλυφάδας 81, Ελ. Βενιζέλος 70, Ολυμπιάδα Κομοτηνής 68, Αίολος Μακεδονίας 67, ΓΣ Αρκαδίας 55, Σητειακός ΑΟ 55.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here