Super League: Αθηναίος διαιτητής στο Παναθηναϊκός-Ξάνθη, θρακιώτικοι ορισμοί σε ΑΕΚ και ΑΕΛ

Ο Ευαγγέλου του Συνδέσμου Αθηνών θα διευθυνει το ματς της Ξάνθης με τον Παναθηναϊκό στην Αθηνα, αν και δεν συνηθίζεται να ορίζονται διαιτητές από ΕΠΣ στις οποίες ανήκουν οι συμμετέχουσες ομάδες.

Ο Μανώλης Σκουλάς του συνδέσμου Θεσσαλίας θα σφυρίξει την αναμέτρηση στην Τρίπολη, μεταξύ Αστέρα και τον ΠΑΟΚ, ενώ ο Τάσος Σιδηρόπουλος θα διευθύνει το Λεβαδειακός – Ολυμπιακός ενώ ο Στέφανος Κουμπαράκης της ΕΠΣ Θράκης το ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ.

Θρακιώτικο ορισμό έχουμε και στο παιχνίδι ΑΕΛ – Απόλλων Σμηρνης που ανοίγει την αυλαία του 2019 για το πρωτάθλημα της Super League. Αναλυτικά οι ορισμοί της 16ης αγωνιστικής:

Σάββατο 12 Ιανουαρίου

Ωρα 17:15 ΑΕΛ – Απόλλων Σμύρνης
Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιώς)
Α’ βοηθός: Κούλα Χασάν (Ξάνθης)
Β’ βοηθός: Δημήτριος Σαμοΐλης (Αθηνών)
4ος: Αριστομένης Κουτσιαύτης (Άρτας)

Ωρα 19:00 Ατρόμητος – Παναιτωλικός
Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών)
Α’ βοηθός: Χρήστος Ακρίβος (Αθηνών)
Β’ βοηθός: Ιορδάνης Απτόσογλου (Αθηνών)
4ος: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)

Ωρα 19:30 ΟΦΗ – Πανιώνιος
Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης (Θεσπρωτίας)
Α’ βοηθός: Αθανάσιος Κολοσιώνης (Αιτ/νίας)
Β’ βοηθός: Ηλίας Κωνσταντίνου (Πρέβεζας)
4ος: Φώτιος Φωτιάδης (Καστοριάς)

Κυριακή 13 Ιανουαρίου

Ωρα 17:15 Λεβαδειακός – Ολυμπιακός
Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
Α’ βοηθός: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας)
Β’ βοηθός: Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας)
4ος: Γεώργιος Τάσσης (Ηπείρου)

Ωρα 19:00 Παναθηναϊκός – Ξάνθη
Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών)
Α’ βοηθός: Αντώνιος Καρατζίκας (Αθηνών)
Β’ βοηθός: Ανδρέας Φωτόπουλος (Αθηνών)
4ος: Ιωάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Ωρα 19:30 Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ
Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκουλάς (Θεσσαλίας)
Α’ βοηθός: Παναγιώτης Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας)
Β’ βοηθός: Χρυσούλα Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής)
4ος: Γεώργιος Λάμπρου (Εύβοιας)

Δευτέρα 14 Ιανουαρίου

Ωρα 19:00 Άρης – Λαμία
Διαιτητής: Ευάγγελος Μανούχος
Α’ βοηθός: Τρύφων Πετρόπουλος (Αρκαδίας)
Β’ βοηθός: Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου (Αρκαδίας)
4ος: Βασίλειος Φωτιάς (Πέλλας)

Ωρα 19:30 ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ
Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης)
Α’ βοηθός: Γεώργιος Χατζηνάκος (Δράμας)
Β’ βοηθός: Χρήστος Τζιώτζιος (Θράκης)
4ος: Κωνσταντίνος Κοτσάνης (Δράμας)

Σχόλια

comments