LIVE από το “Γεντί Κουλέ” στο Ηράκλειο: ΟΦΗ – Πανθρακικός 1-0 (Τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει ο Λάζαρος Φιλιππίδης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την δεύτερη τυπικής σημασίας αναμέτρηση ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Πανθρακικό για το κύπελλο ελλάδας. O Λάζαρος Φιλιππίδης μεταδίδει…

Καλησπέρα. Τυπικής σημασίας παιχνίδι σήμερα για τον Πανθρακικό, στο Ηράκλειο με τον ΟΦΗ, όπου μετά το 0-4 της Κομοτηνής έχει μηδαμινές ελπίδες πρόκρισης στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας και έχει πάει χωρίς άγχος και υψηλές προσδοκίες στην Κρήτη, με 16αδα και με πολλές προσθήκες από την Κ20 της ομάδας.

Ωρα 14:31 Δείχνοντας για μια ακόμη φορά πως η διάκριση στο Κύπελλο δεν αποτελεί στόχο του Πανθρακικού, που έχει στρέψει όλη του την προσοχή στο πρωτάθλημα και την προσπάθεια για την παραμονή, ο Μανουέλ Ρόκα συμπεριέλαβε στην αποστολή για τη ρεβάνς με τον ΟΦΗ ξανά αρκετούς νεαρούς παίκτες.

Ώρα 14:36 Οι συνθέσεις των δύο ομάδων.
ΟΦΗ: Λόρια, Μπολάκης, Δαμιανάκης, Μονιάκης, Μαραθιανός, Ροβίθης, Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος, Μερεμπασβίλι,  Μακρής, Φάζος.

Ώρα 14:39 Πανθρακικός: Πασχαλάκης, Παπαγεωργίου, Μάρτινς, Μπαλντά, Χασομέρης, Ζδράβος, Ηλιάδης, Ψάλτης, Γκουτσίδης,  Φραγκούλης, Μουζασβίλι

Ώρα 14:45 Διαιτητής του παιχνιδιού είναι ο Γιώργος Λιαχούδης του συνδέσμου Μακεδονίας

Ώρα 14:55 Λίγος κόσμος στο γήπεδο μέχρι στιγμής

Ώρα 15:01 Εναρξη αγώνα

2′ Κίτρινη ο Φραγκούλης

3′ Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, όταν σε σέντρα του Μπολάκη, κεφαλιά Δαμιανάκη μπλόκαρε εύκολα ο Πασχαλάκης

4′ Δοκάρι για τον ΟΦΗ! Ο Μονιάκης έβγαλε την σέντρα, ο Λαμπρόπουλος πήρε την κεφαλιά που κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Πασχαλάκη

7′ Σουτ Ψάλτη, αιφνιδιάστηκε ο Λόρια έδιωξε σε κόρνερ

12′ Γκολ για τον ΟΦΗ! Ωραία προσπάθεια και δυνατό σουτ του Λαμπρόπουλου και 1-0 για τον ΟΦΗ! ΟΦΗ- Πανθρακικός 1-0

21′ Μετα΄το δυναμικό ξεκίνημα του ΟΦΗ και το γκολ ο Πανθρακικός ανέλαβε κάπως την πρωτοβουλία των κινήσεων

29′ Σουτ του Μερεμπασβίλι, η μπάλα άουτ

32′ Σουτ του Χασομέρη η μπάλα πολύ άουτ

38′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Εκτός ο Μερεμπασβίλι που ένιωσε ενοχλήσεις, ο Κουτσιανικούλης στην θέση του

41′ Σουτ του Μακρή, η μπάλα πολύ άουτ

45′ Ημίχρονο. Μετά από ένα μέτριο αγώνα έχουμε τέλος ημιχρόνου. Αποτέλεσμα Ημιχρόνου: ΟΦΗ- Πανθρακικός 1-0

46′ Εναρξη του β’ ημιχρόνου.

47′ Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες

48′ Σουτ Κουτσιανικούλη, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης

50′ Σουτ Μπαλντά, μπλόκαρε ο Λόρια

53′ Ωραία προσπάθεια του Λαμπρόπουλου που έκανε το σουτ, κόρνερ η μπάλα

58′ Κίτρινη στον Ηλιάδη που τράβηξε από την φανέλα τον Ροβίθη

60′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ.Δεύτερη κίνηση από το Νίκο Αναστόπουλο με τον Παναγιώτη Μανιδάκη να παίρνει την θέση του Μανώλη Μονιάκη

62′ Κίτρινη στον Μανιδάκη που έκανε ένα σκληρό φάουλ στον Ροτζεριο

66′ Διπλή αλλαγή για τον Πανθρακικό με τον Μελίσση να παίρνει την θέση του Παπαγεωργίου και τον Μεχία να παίρνει την θέση του Χασομέρη

70′ Ο Πανθρακικός έχει ισορροπήσει το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά

74′ Τρίτη και τελευταία αλλαγή από τον ΟΦΗ με τον Τζορτζ να παίρνει την θέση του Λαμπρόπουλου

80′ Καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Ροβίθη να κάνει το σουτ και τον Πασχαλάκη να διατηρεί το 1-0

82′ Ωραίο γύρισμα του Ροβίθη, οι του Πανθρακικου παραχωρούν κόρνερ

84′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, Ροβίθης και Κουτσιανικούλης άλλαξαν την μπάλα, ο τελευταίος έβγαλε την σέντρα με τον Τζορτζ να στέλνει την μπάλα μόλις άουτ

87′ Κλείνει τις αλλαγές και ο Ρόκα. Ο Στόγιο παίρνει την θέση του Μπαλντά

89′ Ακόμα μια καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Πασχαλάκη να κάνει σπουδαία επέμβαση στο σουτ του Κουτσιανικούλη

90+2′ Τέλος αγώνα. Σε ένα αδιάφορο παιχνίδι, για τις δυο ομάδες αφού η πρόκριση είχε κριθεί για τον ΟΦη με το 0-4 της Κομοτηνής, ο ΟΦΗ πέρασε στην επόμενη φάση και τους “8” του κυπέλλου. Τελικό αποτέλεσμα : ΟΦΗ- Πανθρακικός 1-0