LIVE από την Νέα Σμύρνη: Πανιώνιος – Skoda Ξάνθη 3-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στην αναμέτρηση Πανιώνιος – Skoda Ξάνθη για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε πληροφόρηση για την αναμέτρηση ανάμεσα στον Πανιωνιο και την Skoda Ξάνθη, που έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει στις 15:00 στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης Αττικής.

Ωρα 14:25  Αξίζει να αναφέρουμε ότι την μετάδοση του αγώνα σας προσφέρει το καφέ μπαρ «El Clasico», που δεν είναι ένα απλό μέρος για να πιείτε τον καφέ σας και να βρεθείτε με την παρέα σας, άλλα αποτελεί το καλύτερο sports spot της Ξάνθης με οθόνες για να παρακολουθείτε όσους αγώνες σας ενδιαφέρουν και να σχολιάζετε με τους φίλους σας τις αθλητικές εξελίξεις (λεπτομέρειες στην σελίδα του «El Clasico» στο facebook με ένα κλικ ΕΔΩ)

Ωρα 14:28 Την live μετάδοση της αναμέτρησης προσφέρει ακόμα το θρακιώτικης ιδιοκτησίας ξενοδοχείο “Pilion Terra”, που αποτελεί ιδανικό τόπο για μικρές ή μεγάλες αποδράσεις στην πανέμορφη Πορταριά του Πηλίου, ένας προορισμός  για όλες τις εποχές. Με προσιτές τιμές και κορυφαίες κριτικές στα εξειδικευμένα sites (λεπτομέρειες με ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Ωρα 14:31 Ακόμα, χορηγός της αποψινής μετάδοσης είναι το «BEER HOUSE», το ολοκαίνουριο στέκι στον χώρο της παλιάς Πυξίδας (ισόγειο) στην Βασ. Σοφίας και Ύδρας γωνία σας περιμένει για να απολαύσετε την ποικιλία από μπύρες με καλή παρέα σε έναν φιλόξενο και ζεστό χώρο (λεπτομέρειες στην σελίδα του Beer House στο facebook με ένα κλικ ΕΔΩ).

Ωρα 14:34 Τέλος, για την πραγματοποίηση της σημερινής μετάδοσης πολύτιμη είναι η βοήθεια της ταβέρνας «ΤΟ ΚΤΗΜΑ»που βρίσκεται στο 4ο χιλιόμετρο Ξάνθης – Κομοτηνής με με παραδοσιακή κουζίνα και μεγάλη ποικιλία κρασιών υψηλής ποιότητας. Μπορείτε να την επισκεφθείτε με την παρέα σας για γεύμα ή για δείπνο (λεπτομέρειες με ένα κλικ ΕΔΩ).

Ωρα 14:37 Θυμηθείτε το pre game της αναμέτρησης με ένα κλικ ΕΔΩ

Ωρα 14:40 Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ηλίας Σπάθας της ΕΠΣ Πειραιά με βοηθούς τους Ζησιμόπουλο(Πειραιά) και Πυλαρινό(Ζακύνθου).

Ωρα 14:46 Αποχωρούν οι παίκτες της Ξάνθης προς τα αποδυτήρια, τους ακολουθούν και αυτοί του Πανιωνίου

Ωρα 14:49 Ανακοινώνουν τα μεγάφωνα τις συνθέσεις, πρώτα της Ξάνθης και ακολούθως του Πανιωνίου

Ωρα 14:52 Αρκετά λίγος ο κόσμος στη Νέα Σμύρνη, με δεδομένο ότι το γήπεδο είναι μέσα στην γειτονιά και η γηπεδούχος ομάδα πραγματοποιεί φέτος εξαιρετική πορεία.

Ωρα 14:55 Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. Για την Skoda Ξάνθη ο Ραζβάν Λουτσέσκου επέλεξε τους: Τσέναμο, Μπέρτο, Γούτα, Λισγάρα, Γουάλα, Λουσέρο, Φλίσκα, Σολτάνι, Ορφανίδη, Ντιμιτρόφ, Σκούρτη

Ωρα 14:57 Για την ομάδα του Πανιωνίου ο Μαρίνος Ουζουνίδης επέλεξε να ξεκινήσει με τους: Διούδη, Βλάχο, Πατσατζόγλου, Ρισβάνη, Τασουλή, Κόρμπο, Σιώπη, Μασούρα, Μπακασέτα, Καθάριο, Ανσαριφάρντ

1′ Έναρξη του αγώνα, στην σέντρα ο Πανιώνιος.

5′ Έχει μπει πιο δυνατά η Ξάνθη που απείλησε, μετά απο βαθιά μπαλιά του Σολτάνι για τον Ορφανίδη, ο Διούδης βγήκε και μπλόκαρε την μπάλα προ του επιθετικού της Ξάνθης.

9′ Πρώτο κόρνερ στο ματς για την Ξάνθη, που θα περάσει όμως ανεκμετάλλευτο.

17‘ Έξαλλος με τους παίκτες του ο Μαρίνος Ουζουνίδης.

25′ Έχει την κατοχή η Ξάνθη που δείχνει πιο απειλητική απο την αντίπαλο της, χωρίς όμως την μεγάλη φάση το παιχνίδι.

27′ Αντέδρασε η κερκίδα των γηπεδούχων όταν ο τίμ μάνατζερ της Ξάνθης Γιώργος Κασναφέρης διαμαρτυρήθηκε προς τον τέταρτο διαιτητή.

31‘ Πρώτη κάρτα στο παιχνίδι για τον Τασουλή του Πανιωνίου.

32′ Καλή στιγμή για την Ξάνθη με το διαγώνιο σουτ του Ντιμιτρόφ από θέση αριστερά στην περιοχή να περνά μόλις άουτ.

38′ Γκολ για τον Πανιώνιο. Κόντρα στην ροή του αγώνα οι γηπεδούχοι καταφέρνουν να ανοίξουν το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα, φέρει ευθύνη ο Τσενάμο καθώς η μπάλα πέρασε μέσα απο τα χέρια του. Πανιώνιος – Skoda Ξάνθη 1-0

42′ Γκολ για τον Πανιώνιο. Ο Πανιώνιος κάνει δύο τα τέρματα του με σουτ εκτός του περιοχής του Τάσου Μπακασέτα, που με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ανεβάζει την διαφορά του σκορ για την ομάδα του. Πανιώνιος – Skoda Ξάνθη 2-0

45′ Τέλος πρώτου μέρους στη Νέα Σμύρνη, η Ξάνθη είχε την κατοχή όμως ο Πανιώνιος με δύο τέρματα του Μπακασέτα στο φινάλε του πρώτου μέρους έχει το προβάδισμα. Πανιώνιος – Skoda Ξάνθη 2-0

Ωρα 15:48 Αξίζει να αναφέρουμε ότι την μετάδοση του αγώνα σας προσφέρει το καφέ μπαρ «El Clasico», που δεν είναι ένα απλό μέρος για να πιείτε τον καφέ σας και να βρεθείτε με την παρέα σας, άλλα αποτελεί το καλύτερο sports spot της Ξάνθης με οθόνες για να παρακολουθείτε όσους αγώνες σας ενδιαφέρουν και να σχολιάζετε με τους φίλους σας τις αθλητικές εξελίξεις (λεπτομέρειες στην σελίδα του «El Clasico» στο facebook με ένα κλικ ΕΔΩ)

Ωρα 15:51 Την live μετάδοση της αναμέτρησης προσφέρει ακόμα το θρακιώτικης ιδιοκτησίας ξενοδοχείο “Pilion Terra”, που αποτελεί ιδανικό τόπο για μικρές ή μεγάλες αποδράσεις στην πανέμορφη Πορταριά του Πηλίου, ένας προορισμός  για όλες τις εποχές. Με προσιτές τιμές και κορυφαίες κριτικές στα εξειδικευμένα sites (λεπτομέρειες με ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Ωρα 15:54 Ακόμα, χορηγός της αποψινής μετάδοσης είναι το «BEER HOUSE», το ολοκαίνουριο στέκι στον χώρο της παλιάς Πυξίδας (ισόγειο) στην Βασ. Σοφίας και Ύδρας γωνία σας περιμένει για να απολαύσετε την ποικιλία από μπύρες με καλή παρέα σε έναν φιλόξενο και ζεστό χώρο (λεπτομέρειες στην σελίδα του Beer House στο facebook με ένα κλικ ΕΔΩ).

Ωρα 15:57 Τέλος, για την πραγματοποίηση της σημερινής μετάδοσης πολύτιμη είναι η βοήθεια της ταβέρνας «ΤΟ ΚΤΗΜΑ»που βρίσκεται στο 4ο χιλιόμετρο Ξάνθης – Κομοτηνής με με παραδοσιακή κουζίνα και μεγάλη ποικιλία κρασιών υψηλής ποιότητας. Μπορείτε να την επισκεφθείτε με την παρέα σας για γεύμα ή για δείπνο (λεπτομέρειες με ένα κλικ ΕΔΩ).

46′ Έναρξη του δευτέρου μέρους, με αλλαγή για την Ξάνθη καθώς στην θέση του Φλίσκα πέρασε ο Παπαστεριανός.

50‘ Μεγάλη επέμβαση του Τσενάμο που θα νικήσει απο θέση τετ-α-τετ τον Μασούρα.

54′ Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Γουάλας, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

56‘ Και δεύτερη κίτρινη για παίκτη του Πανιωνίου, αυτή την φορά για τον πρώην μέσο του Πανθρακικού Καθάριο.

58′ Νωρίς νωρίς ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Ραζβάν Λουτσέσκου που περνά στο ματς τους Νίετο και Καπετάνο αντί των Ντιμιτρόφ και Σκούρτη.

63′ Πρώτη κάρτα για παίκτη της Ξάνθης, θα την αντικρίσει ο Λουσέρο.

64′ Πολύ καλή στιγμή για την Ξάνθη όταν μετά απο ωραίο συνδυασμό Νιέτο και Ορφανίδη ο Ισπανός έγινε ο τελικός αποδέκτης με το σουτ του όμως να μην βρίσκει στόχο.

65′ Πρώτη αλλαγή για την Πανιώνιο με τον Καραμάνο να περνά στο ματς αντί του Καθάριου.

72′ Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους με τον Ρισβάνη να πιάνει την κεφαλιά μετά απο εκτέλεση κόρνερ, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Τσέναμο με τον αμυντικό του Πανιωνίου να παίρνει το ριμπάουντ με το σουτ του να είναι άστοχο.

75′ Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα  της Ξάνθης για φάουλ που θα κάνει λίγο έξω απο την περιοχή της Ξάνθης.

77′ Πέμπτη κάρτα στο ματς, τρίτη για παίκτη του Πανιωνίου με τον Ρισβάνη να βλέπει την κίτρινη του Σπάθα.

79′ Ακόμη μια κίτρινη στο ματς αυτή την φορά για τον Βλάχο του Πανιωνίου.

82‘ Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο με τον Τζανδάρη να περνά στο ματς αντί του Ανσαριφάντ.

83‘ Τρίτη κάρτα για παίκτη της Ξάνθης, με τον Γουάλας να βλέπει την κίτρινη του Σπάθα.

85′ Έτσι όπως πάει το ματς η Ξάνθη δεν θα καταφέρει να αποφύγει την ήττα που θα είναι η πρώτη απο τον Πανιώνιο μετά απο 11 ματς οπού η Ξάνθη ήταν αήττητοι απέναντι στην ομάδα της Νέας Σμύρνης, έχοντας 5 νίκες και 6 ισοπαλίες. Μάλιστα το απίστευτο είναι πως η τελευταία ήττα της Ξάνθης απο τον Πανιώνιο ήταν ξανά Μάρτης, και πιο συγκεκριμένα στις 7 Μαρτίου του 2010 και την ήττα με 3-0.

89′ Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Μαρίνος Ουζουνίδης με τον Ξανθιώτη χαφ Κενάν Μπαργκάν να περνά στο ματς αντί του Μασούρα.

90′ Πέντε λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

90+1′ Κίτρινη κάρτα στον Καραμάνο του Πανιωνίου, η όγδοη στον αγώνα.

90+4 Γκόλ για τον Πανιώνιο. Διαστάσεις θριάμβου δίνει στη νίκη του ο Πανιώνιος που σκοράρει και τρίτο τέρμα ξανά με τον Μπακασέτα που κάνει χάτ τρικ.  Πανιώνιος – Skoda Ξάνθη 3-0

90+5′ Τέλος αγώνα στην Νέα Σμύρνη.  Πανιώνιος – Skoda Ξάνθη 3-0

Ωρα 16:55 Αξίζει να αναφέρουμε ότι την μετάδοση του αγώνα σας προσφέρε το καφέ μπαρ «El Clasico», που δεν είναι ένα απλό μέρος για να πιείτε τον καφέ σας και να βρεθείτε με την παρέα σας, άλλα αποτελεί το καλύτερο sports spot της Ξάνθης με οθόνες για να παρακολουθείτε όσους αγώνες σας ενδιαφέρουν και να σχολιάζετε με τους φίλους σας τις αθλητικές εξελίξεις (λεπτομέρειες στην σελίδα του «El Clasico» στο facebook με ένα κλικ ΕΔΩ)

Ωρα 16:58 Την live μετάδοση της αναμέτρησης προσφέρε ακόμα το θρακιώτικης ιδιοκτησίας ξενοδοχείο “Pilion Terra”, που αποτελεί ιδανικό τόπο για μικρές ή μεγάλες αποδράσεις στην πανέμορφη Πορταριά του Πηλίου, ένας προορισμός  για όλες τις εποχές. Με προσιτές τιμές και κορυφαίες κριτικές στα εξειδικευμένα sites (λεπτομέρειες με ένα ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

Ωρα 17:01 Ακόμα, χορηγός της αποψινής μετάδοσης ήταν το «BEER HOUSE», το ολοκαίνουριο στέκι στον χώρο της παλιάς Πυξίδας (ισόγειο) στην Βασ. Σοφίας και Ύδρας γωνία σας περιμένει για να απολαύσετε την ποικιλία από μπύρες με καλή παρέα σε έναν φιλόξενο και ζεστό χώρο (λεπτομέρειες στην σελίδα του Beer House στο facebook με ένα κλικ ΕΔΩ).

Ωρα 17:04 Τέλος, για την πραγματοποίηση της σημερινής μετάδοσης πολύτιμη ήταν η βοήθεια της ταβέρνας «ΤΟ ΚΤΗΜΑ»που βρίσκεται στο 4ο χιλιόμετρο Ξάνθης – Κομοτηνής με με παραδοσιακή κουζίνα και μεγάλη ποικιλία κρασιών υψηλής ποιότητας. Μπορείτε να την επισκεφθείτε με την παρέα σας για γεύμα ή για δείπνο (λεπτομέρειες με ένα κλικ ΕΔΩ).