Α2 Γυναικών: «Τορπίλη» της Νίκης Αλεξανδρούπολης παρά τα … εμπόδια επί του Ναύρχου Βότση!

Η Νίκη Αλεξανδρούπολης ταξίδεψε στην Θεσσαλονίκη για ν’ αντιμετωπίσει την ομάδα του Ναύαρχου Βότση στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής για την Α2 Γυναικών.

Ο σημερινός αγώνας ήταν μια πραγματική διαφήμιση για το βόλεϊ. Οι παίκτριες του Γιάννη Ανδρεάδη βρέθηκαν να προηγούνται με 2-0 φτάνοντας μια ανάσα από το να πάρουν ένα «καθαρό» τρίποντο άλλα οι γυναίκες του Ναύαρχου αντέδρασαν και ισοφάρισαν σε 2-2  έχοντας πολλά παράπονα οι Εβρίτισσες στο τρίτο σετ από την διαιτησία στις τελευταίες φάσεις του σετ.

Ο αγώνας οδηγήθηκε στο ται μπρέικ που και εκεί είχαμε πολλές ανατροπές με τις δυο ομάδες να έχουν τουλάχιστον από 3 ματς μπολ και στο τέλος βρήκε τις φιλοξενούμενες να πανηγυρίζουν τη νίκη με 3-2 και να φεύγουν με 2 σημαντικούς βαθμούς αλλά να παραμένουν στην τρίτη θέση πίσω από Ασβεστοχώρι και Ελπίδα Αμπελοκήπων.

Τα σετ: 2-3 (17-25, 23-25, 25-23,25-20, 19-21)