Super League: Με Παναθηναϊκό στα Πηγάδια η πρεμιέρα για τον ΑΟΞ! Το πλήρες πρόγραμμα…

Super League: Με Παναθηναϊκό στα Πηγάδια η πρεμιέρα για τον ΑΟΞ! Το πλήρες πρόγραμμα…

 

Μετά από πολλά σκαμπανεβάσματα και αναβολές και παρά το γεγονός ότι δεν έχει υπογραφεί η προκήρυξη του πρωταθλήματος καθώς δεν έχει υπογραφεί τυπικά η συμφωνία της ΕΡΤ με τις επτά άστεγες τηλεοπτικά ΠΑΕ, στις οποίες συμπεριλαμβάνεται και η Ξάνθη, πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος της Super League.

Μάλιστα η κληρωτίδα ανέδειξε το μεγάλο παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής το διήμερο 25 και 26 Αυγούστου να διεξαχθεί στα Πηγάδια της Ξάνθης με τον ΑΟΞ να φιλοξενεί τον Παναθηναϊκό, που υπενθυμίζεται ότι θα ξεκινήσει με -6 βαθμούς το πρωτάθλημα και θα δώσει μεγάλη μάχη για την παραμονή του δεδομένου ότι θα υποβιβαστούν τουλάχιστον 3 ομάδες.

Για τον ΑΟΞ φαίνεται να υπάρχει ευνοϊκό πρόγραμμα τις πρώτες αγωνιστικές που δίνει εντός έδρας τα τέσσερα από τα έξι πρώτα ματς, ενώ διαδοχικά αντιμετωπίζει από την 10η ως την 12η αγωνιστική τους ευρωπαιους ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και Ολυμπιακό. Την τελευταία αγωνιστική θα αντιμετωπίσει τον Άρη στη Θεσσαλονίκη (με τον οποίο έχει προγραμματισμένο φιλικό το Σάββατο).

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ομάδας της Ξάνθης:

1η Αγωνιστική: ΑΟ Ξάνθη – Παναθηναϊκός

2η Αγωνιστική: Ατρόμητος Περιστερίου – ΑΟ Ξάνθη

3η Αγωνιστική: ΑΟ Ξάνθη – Παναιτωλικός

4η Αγωνιστική: ΑΟ Ξάνθη – ΟΦΗ

5η Αγωνιστική: Λαμία – ΑΟ Ξάνθη

6η Αγωνιστική: ΑΟ Ξάνθη – Λάρισα

7η Αγωνιστική: Λεβαδειακός – ΑΟ Ξάνθη

8η Αγωνιστική: ΑΟ Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα

9η Αγωνιστική: Αστέρας Τρίπολης – ΑΟ Ξάνθη

10η Αγωνιστική: ΑΟ Ξάνθη – Πανιώνιος

11η Αγωνιστική: ΠΑΟΚ – ΑΟ Ξάνθη

12η Αγωνιστική: ΑΕΚ – ΑΟ Ξάνθη

13η Αγωνιστική: ΑΟ Ξάνθη – Ολυμπιακός Πειραιώς

14η Αγωνιστική: Απόλλων Σμύρνης – ΑΟ Ξάνθη

15η Αγωνιστική: ΑΟ Ξάνθη – Άρης Θεσσαλονίκης

Β’ ΓΥΡΟΣ:

16η Αγωνιστική: Παναθηναϊκός – ΑΟ Ξάνθη

17η Αγωνιστική: ΑΟ Ξάνθη– Ατρόμητος Περιστερίου

18η Αγωνιστική: Παναιτωλικός – ΑΟ Ξάνθη

19η Αγωνιστική: ΟΦΗ – ΑΟ Ξάνθη

20ή Αγωνιστική: ΑΟ Ξάνθη – Λαμία

21η Αγωνιστική: Λάρισα – ΑΟ Ξάνθη

22η Αγωνιστική: ΑΟ Ξάνθη – Λεβαδειακός

23η Αγωνιστική: ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΟ Ξάνθη

24η Αγωνιστική: ΑΟ Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης

25η Αγωνιστική: Πανιώνιος – ΑΟ Ξάνθη

26η Αγωνιστική: ΑΟ Ξάνθη– ΠΑΟΚ

27η Αγωνιστική: ΑΟ Ξάνθη– ΑΕΚ

28η Αγωνιστική: Ολυμπιακός Πειραιώς  – ΑΟ Ξάνθη

29η Αγωνιστική: ΑΟ Ξάνθη – Απόλλων Σμύρνης

30ή Αγωνιστική: Άρης Θεσσαλλονίκης – ΑΟ Ξάνθη

Σχόλια

comments