ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Τα αποτελέσματα στην πρεμιέρα των αναπτυξιακών πρωταθλημάτων για το 2018 και οι βαθμολογίες

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Τα αποτελέσματα στην πρεμιέρα των αναπτυξιακών πρωταθλημάτων για το 2018 και οι βαθμολογίες

 

Με αγώνες για το Παιδικό Πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ ξεκίνησε η αγωνιστική δράση για το 2018 στην Ένωση Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Θράκης και Ανατολικής Μακεδονίας.

Αναφορικά με τους ομίλους όπου αγωνίζονται οι θρακιώτικες ομάδες, στον Γ’ Όμιλο ο Αστέρας Καβάλας νίκησε μέσα στην Ξάνθη στον Αρίωνα, σχεδόν εξασφάλισε την πρωτιά και άφησε Αρίωνα και Ασπίδα να μάχονται για την δεύτερη.

Στον Δ’ όμιλο ο ΓΑΣ αν και δεν αγωνίστηκε αφού το ματς με την Θύελλα Φερών ορίστηκε για τις 23/1 παραμένει στην κορυφή μαζί με τον Αίαντα Κομοτηνής που επίσης δεν αγωνίστηκε καθώς είχε ρεπό, ενώ σε απόσταση αναπνοής έφτασε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης που νίκησε τη Φιλία Ορεστιάδας.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα του πρώτου Σαββατοκύριακου για το 2018 και οι βαθμολογίες:

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

ΑΕ Κομοτηνής – Αρίων Ξάνθης 2010  60-53

ΑΟ Χρυσούπολης – Λεύκιππος Ξάνθης   41-84

Αρίων Ξάνθης – Αστέρας Καβάλας    71-74

Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 10 ΑΓΩΝΕΣ)

1. Αστέρας Καβάλας  18 (9-0)*

2.  Αρίων Ξάνθης  17 (7-3)

3.Ασπίδα Ξάνθης  16 (7-2)*

4. Λεύκιππος Ξάνθης  15 (5-5)

5. ΑΕ Κομοτηνής   12 (3-6)*

6. Χρυσούπολη   12 (2-8)

7. Αρίων Ξάνθης 2010  9 (0-9)*

* Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν κάνει το ρεπό τους

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ (10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Φιλία Ορεστιάδας   56-36

Σπάρτακος Διδυμοτείχου  – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 46-69

ΓΑΣ Κομοτηνή – Θύελλα Φερρών  (23/1)

Ρεπό: Αίαντας Κομοτηνής

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  (ΣΕ 10 ΑΓΩΝΕΣ)

1. ΓΑΣ Κομοτηνή  16 (8-0)*,**

2. Αίας Κομοτηνής  16 (7-2)*

3.  Εθνικός Αλεξανδρούπολης   15 (6-3)*

4. Φιλία Ορεστιάδας   13 (4-5)

5. Θύελλα Φερών  13 (4-5)**

6. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης  13 (4-5)*

7. Σπάρτακος Διδυμοτείχου  10 (0-10)

* Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν κάνει το ρεπό τους

** ΓΑΣ Καομοτηνή και Θύελλα Φερών έχουν ένα ματς λιγότερο

Σχόλια

comments

Close