ΕΠΣ Ξάνθης: Το πρόγραμμα όλων των αγώνων του Σαββατοκύριακου

ΕΠΣ Ξάνθης: Το πρόγραμμα όλων των αγώνων του Σαββατοκύριακου

 

Με τους αγώνες της 10ης αγωνιστικής στην Α’ Κατηγορία, και το φινάλε το πρώτου γύρου με τα ματς της 9ης αγωνιστικής στην Β’ Κατηγορία, συνεχίζεται η αγωνιστική δράση στα γήπεδα της ΕΠΣ Ξάνθης αυτή την εβδομάδα.

Αρκετό ενδιαφέρον έχουν τα παιχνίδια και αυτού του Σαββατοκύριακου, και αυτή τη φορά όχι μόνο στην Α’ Κατηγορία, αφού επανέρχονται και οι ομάδες της Β’ Κατηγορίας για να ρίξουν την αυλαία του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος τους.

Φυσικά, όμως το ενδιαφέρον των περισσότερων θα πέσει κατά κύριο λόγο στο ντέρμπι της Ασπίδας Ξάνθης με την Αναγγένηση Θαλασσιάς στο ΔΑΚ Ξάνθης, και το παιχνίδι του νεοφώτιστου και ομάδας έκπληξης Απόλλωνα Ξάνθης με τον Ηρακλή Νέου Ζυγού στο γήπεδο της Νεάπολης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου έχει ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Κυριακή 10/12, Ωρα 15:00)

Γήπεδο Σελίνου: Άτλας Σελίνου – Άρης Πετεινού

Γήπεδο Μαγικού: Αστέρας Μαγικού – Κεντητή Ξάνθης

Γήπεδο Φελώνης: ΑΟ Βιστωνίδας – Εχίνος Σπορ

ΔΑΚ Ξάνθης: Ασπίδα Ξάνθης – Αναγέννηση Θαλασσιάς

Γήπεδο Μάνδρας: Ερμής Μάνδρας – Νέστος Κύρνου

Γήπεδο Νεάπολης: Απόλλων Ξάνθης – Ηρακλής Νέου Ζυγού

ΑΕ Ξάνθης – Π. Μελάς Κουτσού 3-0 α.α.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

Β1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Σάββατο 09/12, Ωρα 15:00)

Γήπεδο Κιμμερίων: Εθνικός Κιμμερίων – Σμίνθη

Γήπεδο Μυρωδάτου: Δόξα Μυρωδάτου – Κεσσάνη Ερασμίου

Γήπεδο Κυψέλης: ΑΕΚ Κυψέλης – Αετός Τοξοτών

Γήπεδο Διομήδειας: Απόλλων Διομήδειας – Κεραυνός Π. Κατραμίου

Ρεπό: Δόξα Σταυρούπολης

Β2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Σάββατο 09/12, Ωρα 15:00)

Γήπεδο Γενησέας: Ελπίδας Γενησέας – Αετός Γοργόνας

Γήπεδο Κοτύλης: Κοτύλη – Ασπίδα Πηγαδίων

Γήπεδο Χρύσας: Αναγέννηση Π. Χρύσας – Φίλιππος Δροσερού

Γήπεδο Δροσερού: ΑΠΟΞ Ραιδεστός – Ατρόμητος Χρύσας

Ρεπό: ΑΠΟ Ξάνθης

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΙΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΤΗΣ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

Σχόλια

comments

Close