Το πρωί της Παρασκευής 11 Αυγούστου πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ στο πάρκο Γουδή, η κλήρωση της πρώτης και δεύτερης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος, με την Ξάνθη να κληρώνεται ως ισχυρή στον 6ο όμιλο.
Δεδομένου πως η Ξάνθη ήταν στον όμιλο των ισχυρών της κλήρωσης, αφού είχε τερματίσει στην 6η θέση του περσινού πρωταθλήματος, η κλήρωσε θα μπορούσε να είναι σαφώς πιο βατή.
Παρ’όλα αυτά με δεδομένο πως όπως σε κάθε όμιλο έτσι και στην δικό της υπάρχουν 2 ομάδες από την Football League, δεν φαίνεται πως θα αντιμετωπίσει κάποια δυσκολία να προκριθεί κι ας έχει κληρωθεί και με τον Παναιτωλικό.
Μάλιστα η μια από τις άλλες δύο ομάδες, είναι ο σχεδόν διαλυμένος Πανσερραϊκός, που στο παρά πέντε βρήκε τρόπο να συμμετάσχει κανονικά στο νέο πρωτάθλημα της Football League, ενώ η άλλη είναι ο Εργοτέλης.
Η πρεμιέρα του 6ου ομίλου θα γίνει στα Πηγάδια με τον ΑΟΞ να υποδέχεται τον Παναιτωλικό το τριήμερο 19-21 Σεπτεμρίου, ενώ θα ταξιδέψει σε Ηράκλειο και Σέρρες στις 24-26 Οκτώβρη και 28-30 Νοέμβρη αντίστοιχα για τα άλλα δύο ματς.
Αναλυτικά το πρόγραμμα του ΑΟΞ και των υπόλοιπων ομάδων:
1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης
Ηρακλής – ΟΦΗ
2η αγωνιστική
Απόλλων Σμύρνης – Ηρακλής
ΟΦΗ – Πλατανιάς
3η αγωνιστική
Ηρακλής – Πλατανιάς
Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ
2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Λεβαδειακός
(Αιγινιακός-Βέροια) – Απόλλων Πόντου
2η αγωνιστική
Λεβαδειακός – (Αιγινιακός-Βέροια)
Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ
3η αγωνιστική
(Αιγινιακός-Βέροια) – ΠΑΟΚ
Λεβαδειακός – Απόλλων Πόντου
3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
ΑΕΚ – Λαμία
Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας
2η αγωνιστική
Λαμία – Καλλιθέα
Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ
3η αγωνιστική
Καλλιθέα – ΑΕΚ
Λαμία – Απόλλων Λάρισας
4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Ατρόμητος – ΑΟΚ Κέρκυρα
Σπάρτη – ΑΟ Τρίκαλα
2η αγωνιστική
ΑΟΚ Κέρκυρα – Σπάρτη
ΑΟ Τρίκαλα – Ατρόμητος
3η αγωνιστική
Σπάρτη – Ατρόμητος
ΑΟΚ Κέρκυρα – ΑΟ Τρίκαλα
5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης
Ηρακλής – Αχαρναϊκός
2η αγωνιστική
Αστέρας Τρίπολης – Ηρακλής
Αχαρναϊκός – Ολυμπιακός
3η αγωνιστική
Ηρακλής – Ολυμπιακός
Αστέρας Τρίπολης – Αχαρναϊκός
6ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Ξάνθη – Παναιτωλικός
Πανσερραϊκός – Εργοτέλης
2η αγωνιστική
Παναιτωλικός – Πανσερραϊκός
Εργοτέλης – Ξάνθη
3η αγωνιστική
Πανσερραϊκός – Ξάνθη
Παναιτωλικός – Εργοτέλης
7ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Πανιώνιος – ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιγιάλειος – Άρης
2η αγωνιστική
ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιγιάλειος
Άρης – Πανιώνιος
3η αγωνιστική
Παναιγιάλειος – Πανιώνιος
ΠΑΣ Γιάννινα – Άρης
8ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Παναθηναϊκός – ΑΕΛ
Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας
2η αγωνιστική
ΑΕΛ – Παναχαϊκή
Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναθηναϊκός
3η αγωνιστική
Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός
ΑΕΛ – Αναγέννηση Καρδίτσας