ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Δύσκολο πέρασμα της Θύελλας Φερών από την Καβάλα στο τελευταίο παιχνίδι της 18ης αγωνιστικής

Σε απόσταση αναπνοής από την τετράδα παρέμεινε η Θύελλα Φερών, η οποία πέρασε δύσκολα από την Καβάλα, κερδίζοντας τον Ηρακλή με 48-59.

Το τελικό αποτέλεσμα δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα, καθώς ο Ηρακλής ήταν ανταγωνιστικός και παρότι βρέθηκε πίσω στο πρώτο δεκάλεπτο με 10-17, με όπλο την άμυνα και βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση πέρασε μπροστά στο ημίχρονο με 29-27.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν μαζί στο σκορ, με τη Θύελλα Φερών να βρίσκεται μπροστά με 41-42, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο με όπλο την άμυνα η ομάδα των Φερών έφτασε στο τελικό 48-59.

Δεκάλεπτα: 10-17, 29-27 (ημίχρονο), 41-42, 48-59 (τελικό αποτέλεσμα)