LIVE η Γ’ Εθνική: Εθνικός – ΓΑΣ Κομοτηνή και Ασπίδα Ξάνθης – Αρναία

Μεταδίδει ο Γιάννης Παπαδόπουλος

– Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΓΑΣ Κομοτηνή και Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Αρναίας για την πρεμιέρα του δεύτερου  γύρου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας. Ο Λεωνίδας Κάλφας μεταδίδει από το κλειστό της Αλεξανδρούπολης και ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης από την Ξάνθη, συντονίζει ο Γιάννης Παπαδόπουλος από την Κομοτηνή…

Καλησπέρα. Πρεμιέρα δεύτερου γύρου με θρακικό ντέρμπι τώρα, στις 4.00, στο “Μιχάλης Παρασκευόπουλος” ανάμεσα σε Εθνικό και ΓΑΣ Κομοτηνή και ακολουθεί στης 6.00 η αναμέτρηση της Ασπίδας Ξάνθης με τον Απόλλωνα Αρναίας. Και για τα δύο ματς θα υπάρχει ενημέρωση σε αυτήν την ανάρτηση.

Ωρα 15:50  Αξίζει να σημειωσουμε ότι ο Εθνικός, που προέρχεται από την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα επί της ΜΕΝΤ πριν δύο εβδομάδες, ξαναπαίζει μετά από σχεδόν μήνες με κόσμο στο γήπεδό του, καθώς είχε τιμωρηθεί με δύο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών. Μια ΜΕΝΤ που την περασμένη αγωνιστική κέρδισε εκτός έδρας ο ΓΑΣ, ενώ ο Εθνικός είχε ρεπό.

Πάμε στις συνθέσεις των δύο ομάδων:

Εθνικός: Χονδρόπουλος, Ξένος, Τελούδης, Γεροντίτης, Παπαλαμπίδης

ΓΑΣ Κομοτηνή: Διαμαντίδης, Πανταζής, Ντίνας, Βελή, Χαλήλης

Ωρα 16:00 Έναρξη του αγώνα στην Αλεξανδρούπολη.

Ωρα 16:08 Πέντε λεπτά πριν το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου ο Εθνικός βρίσκεται μπροστά με 7-6 απέναντι στον ΓΑΣ Κομοτηνή.

Ωρα 16:17 Λήξη πρώτου δεκαλέπτου στο κλειστό “Μιχάλης Παρασκευόπουλος”. Πρώτο δεκάλεπτο: Εθνικός-ΓΑΣ Κομοτηνή 17-15

Ωρα 16:29 Πέντε λεπτά πριν τελειώσει η δεύτερη περίοδος Εθνικός-ΓΑΣ Κομοτηνή 22-25.

Ωρα 16:45 Ο ΓΑΣ με ένα σερί 13-0, έκανε το σκορ 22-38 με το ημίχρονο να τελειώνει 26-38 υπέρ των φιλοξενούμενων. Ημίχρονο: Εθνικός-ΓΑΣ Κομοτηνή 26-38

Ωρα 17:20 Τέλος τρίτου δεκαλέπτου με την διαφορά σε διψήφιο αριθμό. Αποτέλεσμα τρίτης περιόδου: Εθνικός-ΓΑΣ Κομοτηνή 52-64

Ωρα 17:28 5 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα ο Εθνικός βρίσκεται πίσω με 60-69 από τον ΓΑΣ Κομοτηνή.

Ωρα 17:35 2′ απομένουν για τη λήξη του παιχνιδιού,Εθνικός-ΓΑΣ Κομοτηνή 66-74.

Ωρα 17:47 Λήξη του αγώνα στην Αλεξανδρούπολη. Τελικό αποτέλεσμα: Εθνικός-ΓΑΣ Κομοτηνή 74-81

Ωρα 17:50 Επικράτηση λοιπόν για την ομάδα της Κομοτηνής, που θα περιμένει τα υπόλοιπα αποτελέσματα για να δει την βαθμολογική της θέση. Σε δέκα λεπτά ξεκινάνε οι αγώνες Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Αρναίας, Ανατόλια-ΠΣ Ευκαρπίας,Ιωνικός Ιωνίας-Τιτάνες Δράμας, Αγία Βαρβάρα-Μαντουλίδης και ΜΕΝΤ-Ζέφυρος επό ο Μακεδονικός).

Ωρα 17:55  Περνάμε λοιπόν πλέον σε μετάδοση από το Εύμοιρο της Ξάνθης

Ωρα 18:00  Πεντάδα για την Ασπίδα: Κουτσογιάννης, Καραμπέκης, Δενδρινός, Πετς και Γρούδος

Ωρα 18:11  Πέντε λεπτά και επτά δευτερόλεπτα πριν το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου, η Ασπίδα έχει δημιουργήσει ήδη διψήφια διαφορά. Το σκορ είναι 13-2

Ωρα 18:20  Τέλος πρώτου δεκαλέπτου στο Εύμοιρο. Αποτέλεσμα πρώτης περιόδου: Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Αρναίας 31-7

Ωρα 18:42  Τέλος ημιχρόνου στο Εύμοιρο με την Ασπίδα να έχει καθαρίσει το ματς. Έχουμε… τρεμπλ σκορ. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Αρναίας 48-16!!!

Ωρα  19:14  Τέλους τρίτου δεκαλέπτου, με την διαφορά να ξεπερνά τους 40 πόντους!!! Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Αρναίας 68-25!!!

Ωρα 19:39  Τελικό αποτέλεσμα στο Εύμοιρο (χωρίς περαιτέρω σχόλια): Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Αρναίας 85-32!!!