Μπαραζ Πρωταθλητών ΕΠΣ: Διασύρθηκε στην πρεμιέρα ο Παύλος Μελάς Κουτσού με έξι γκολ από τον Ηρακλή Αμμουδιάς

Την ήττα με σκορ 6-0 γνώρισε ο Παύλος Μελάς Κουτσού στην πρεμιέρα των μπαράζ ανόδου από των πρωταθλητής της ΕΠΣ Σερρών Ηρακλή Αμμουδιάς.

Στο παιχνίδι κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του αδικοχαμένου Αναστάσιου Τρίγκα.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων στο ημίχρονο με τα γκολ των Ζιάκα στο 27ο λεπτό και Λιάρα στο 43ο.

Στην επανάληψη οι Σερραίο δεν άφησαν το πόδι από το γκάζι και ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 6-0 μέσα σε μικρό χρονικά διάστημα, με τον Κωνσταντίνου μα σημειώνει δύο προσωπικά γκολ στο 71ο και το 77ο λεπτό, ενώ ενδιάμεσα είχε σκοράρει ο Σένια (75′)με τον ίδιο παίκτη να κλείνει τον χορό των τερμάτων στο 90+1′.

Διαιτητές της αναμέτρησης ήταν οι Λαμπρίδης Γεώργιος, Αδραμάνης Δημήτριος και Παπαδόπουλος Ηλίας από την ΕΠΣ Πέλλας.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ (Μπάμπης Χρυσοστομίδης): Κουτογλίδης, Παπαδόπουλος , Φιλιππίδης , Γάκης, Γεωργιάδης, Καρατλίδης, Ζυγκερίδης, Παπαδόπουλος, Ζιάκας, Λιάρας, Σένια.

ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ ΚΟΥΤΣΟΥ (Μαλαδένης Χρήστος) Λαπαδώνης, Σεβδίλης, Τυριάκης, Πεντεζίδης, Δελιωρίδης, Τεφήκογλου, Κούπας, Μίλκογλου, Μουστάκης, Σιδηράς, Στεπάνιαν.