Α2 Ανδρών: «Καθάρισε» εύκολα την Ελπίδα Αμπελοκήπων ο ΑΟ Ορεστιάδας

Ένα ευχάριστο απόγευμα Σαββάτου ήταν το σημερινό για τον ΑΟ Ορεστιάδας καθότι νίκησε την Ελπίδα Αμπελοκήπων στο πλαίσιο της 15η αγωνιστική της Α2 Βόλεϊ Ανδρών.

Η ομάδα του Δημήτρη Βλασακίδη ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς την αναμέτρηση αφού ήταν εκείνη που προηγήθηκε με 2-0 σετ κερδίζοντάς τα με το ίδιο σκορ 25-16. Οι φιλοξενούμενοι στο 3ο σετ μείωσαν σε 2-1 με 26-24 δίνοντας φωτιά στο παιχνίδι. Στο συγκεκριμένα σετ είχαμε την αποβολή των προπονητών από τις δύο ομάδες.

Βέβαια οι γηπεδούχοι παρά το ότι δυσκολεύτηκαν λίγο περισσότερο 4ο σετ κατάφεραν και το κέρδισαν με σκορ 25-23 φτάνοντας έτσι στο 3-1 παίρνοντας τους 3 βαθμούς της νίκης, αφήνοντας τους Θεσσαλονικείς την πικρία της ήττας.

Τα σετ: 3-1 (25-16, 25-16, 24-26, 25-23).

Ο ΑΟ Ορεστιάδας ισοβαθμεί στην 2η θέση με τον Περσεά έχοντας 33 βαθμούς και δυο τους θα βρεθούν ως αντίπαλοι την επόμενη αγωνιστική στην Θεσσαλονίκη. Ενώ η Ελπίδα Αμπελοκήπων παραμένει στους 22 βαθμούς και την επόμενη βδομάδα θα υποδεχθεί τον ΑΣ Γιάννενα.