Γ’ Εθνική: Τρίποντο με ανατροπάρα ο Ορέστης, «μαχαιριές» στο φινάλε για Πανθρακικό και Άβατο, ηττήθηκε ο Πετεινός! Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Ολοκληρώθηκε η 11η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής με μία νίκη, μία ισοπαλία και δύο ήττες για τις ομάδες της Θράκης.

Ο Ορέστης Ορεστιάδας αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ πήρε το τρίποντο στις καθυστερήσεις κόντρα στον Κεραυνό Αγγελοχωρίου.

Ο Άρης Αβάτου κρατούσε ολόκληρο το παιχνίδι το τρίποντο κόντρα στον ΠΑΟΚ Κρηστώνης αλλά ισοφαρίστηκε στην τελευταία φάση του αγώνα για το ισόπαλο 1-1 που αφήνει πικρή γεύση.

Μία από τα ίδια και ο Πανθρακικός, καθώς ο Ρουμπιές ισοφάρισε το γκολ του Γκαργκαλατζίδη από το πρώτο ημίχρονο, ωστόσο ο έμπειρος σέντερ φορ με νέο χτύπημα στις καθυστερήσεις χάρισε τη νίκη τον Θερμαϊκό.

Ο Άρης Πετεινού ηττήθηκε στο Παραλίμνιο, ενώ με νίκες συνέχισαν οι Καβάλα, Βέροια, Ευκαρπία και χθες Σάββατο ο Νέστος Χρυσούπολης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερς, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική:

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ
11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας Ημαθίας – Νέστος Χρυσούπολης 0-5 (12′ Ορφανίδης, 21′-51′ Κοτταρίδης, 45′ Οκάν, 69′ Σέα)
Απόλλων Παραλιμνίου – Άρης Πετεινού 2-0 (23′ Ελέζι, 43′ Τσομασχασβίλι)
ΑΟ Καβάλα – Δόξα Δράμας 3-1 (5′ πεν. Γκέκας, 32′ Παπαδόπουλος, 66′ Καρακώστας – 56′ Μπρατσιάνη)
Νίκη Ευκαρπίας – Αετός Βαρβάρας 7-0 (32′, 34′, 52′, 78′ Μποζίδης, 58′ Ιβανίδης, 64′ Ξανθόπουλος, 87′ Πανυτίδης)
Βέροια – Ποσειδών Ν. Μηχανιώνας 1-0 (68′ Κετόγλου)
ΑΟ Χανιώτης – Αναγέννηση Επανομής 0-0
Θερμαϊκός Θέρμης – Πανθρακικός 2-1 (29′, 90′ Γκαργκαλατζίδης – 50′ Ρουμπιές)
Ορέστης Ορεστιάδας – Κεραυνός Αγγελοχωρίου 2-1 (20′ Πασχαλίδης, 90′ Σιδηρόπουλος – 16′ Φράγκος)
Άρης Αβάτου – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 1-1 (32′ πεν. Τσάπαρης – 90+3′ Ρωμανίδης)