ΕΠΣ Έβρου: Διπλό ημίχρονο, διπλό τελικό για τον Άρδα Καστανεών με δύο τέρματα του Κουτέρη! Η νέα βαθμολογία

Ο Άρδας Καστανεών ήταν ο μεγάλος νικητής απέναντι στον ΑΟ Νεοχωρίου με σκορ 3-0 σε ένα παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε σε δύο δόσεις.

Το παιχνίδι ξεκίνησε το Σάββατο 5 Νοεμβρίου και οι δύο ομάδες προλάβανε να παίξουμε μονάχα το α’ ημίχρονο όπου βρήκε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους με 1-0 από το 7ο λεπτό χάρις το τέρμα του Ποντορόπουλου.

Το β’ ημίχρονο δεν δυνατόν να πραγματοποιηθεί λόγω των άσχημων καιρικών φαινομένων εκείνη τη στιγμή που επικρατούσε στη περιοχή, οπότε ο διαιτητής έκρινε ότι έπρεπε να διακοπεί το παιχνίδι, κάτι που έγινε άλλωστε.

Έπειτα η Ένωση πήρε την απόφαση και όρισε τη συνέχιση του β’ ημιχρόνου για την Τετάρτη 15 Νοεμβρίου. Οι δύο ομάδες βρέθηκαν ξανά αντίπαλες στο ίδιο γήπεδο μετά από 10 μέρες. Εκεί ο Άρδας κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη με σκόρερ των δύο τερμάτων στο 60′ και 68′ τον Γιώργο Κουτέρη και συνολικό σκορ 3-0.

Αναλυτικά η οριστική βαθμολογία όπως διαμορφώθηκε μετά και από την ολοκλήρωση του παιχνιδιού που είχε διακοπεί.