Super League: Σκόραρε ξανά ο Ιωαννίδης στην εύκολη επικράτηση του Παναθηναϊκού επί του Βόλου στη Λεωφόρο

Τη νίκη με σκορ 3-0 πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός στη Λεωφόρο επί του Βόλου, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Ο Τσέριν στο 11ο λεπτό άνοιξε το χορό των γκολ και ο Θρακιώτης Φώτης Ιωαννίδης τον ακολούθησε στο 37ο, για να έρθει ο Βέρμπιτς στο 74ο και να σφραγίσει την πρώτη νίκη της ομάδας του στο πρωτάθλημα, που της δίνει ακόμη μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση ενόψει της μεγάλης μάχης με την Μπράγκα την ερχόμενη Τρίτη στο ΟΑΚΑ, στη ρεβάνς της ήττας της με 2-1 στην Πορτογαλία.

Στο δεύτερο ημίχρονο πέρασε για τους Θεσσαλούς ο άλλοτε μέσος του ΑΟΞ Ζαν Μπαριέντος στη θέση του Γκλάβτσιτς.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Μλαντένοβιτς, Σένκεφελντ (71′ Πάλμερ-Μπράουν), Μάγκνουσον, Κώτσιρας, Πέρεθ (46′ Αράο), Τσέριν, Μπερνάρ (82′ Τζούρισιτς), Παλάσιος (46′ Αϊτόρ), Βέρμπιτς, Ιωαννίδης (58′ Σπόραρ).

ΒΟΛΟΣ (Κώστας Μπράτσος): Σιαμπάνης, Άλχο, Σιέλης, Κρούζλιακ, Λούνα (67′ Κίτσος), Τσοκάνης, Γκλάβτσιτς (46′ Μπαριέντος), Ντέλετιτς, Κόμπα, Μαχαίρας (67′ Ταχάτος), Μραζ (46′ Μωραΐτης).