ΕΠΣ Έβρου: Ο Ορέστης τερμάτισε αήττητος στην πρώτη θέση! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η τελική βαθμολογία στην Α’ Κατηγορία

Με τα τρία παιχνίδια της Κυριακής ολοκληρώθηκε η 18η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας στην Α’ Κατηγορία της ΕΠΣ Έβρου.

Μετά από ένα στείρο α’ ημίχρονο στο Μαΐστρο ο Ορέστης βγήκε πιο φουριόζος στο δεύτερο και πετυχαίνοντας 3 τέρματα πήρε τη νίκη ολοκληρώνοντας το πρωτάθλημα αήττητος.

Στο Νεοχώρι η τοπική ομάδα πήρε 3 βαθμούς χρυσάφι μετά τη νίκη της απέναντι στη Θράκη Φερών. Πέτυχε δύο τέρματα από το α’ ημίχρονο και τα διατήρησε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού και έτσι κατάφερε να περάσει στην 6η προνομιούχο θέση.

Στη Δραγάνα η ΑΕ Διδυμοτείχου προηγήθηκε στο 24ο λεπτό αλλά οι γηπεδούχοι του Ιπποκράτη ισοφάρισαν πριν την λήξη του ημιχρόνου. Στο β’ ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι και το σκορ έμεινε το ίδιο ως το τέλος του παιχνιδιού με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς. Οι δύο ομάδες θα ξανασυναντηθούν στα δύο παιχνίδια μεταξύ τους στα play off.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η νέα βαθμολογία:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (ΚΥΡΙΑΚΗ)
ΑΟ Νεοχωρίου – Θράκη Φερών 2-0 (2′ Κυλιτζίδης, 21′ Ντουμανάκης)
ΑΟ Μαΐστρου – Ορέστης Ορεστιάδας 0-3 (46′ Τσιομπανούδης, 62′ Χρηστούδης, 90+2′ Λιανάς)
Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης – ΑΕ Διδυμοτείχου 1-1 (45′ Καράμπελας – 24′ Καραγιάννης)