Μεικτές Ομάδες: Θρίαμβος των Παίδων του Έβρου επί της Θράκης – Ισοπαλία η Ξάνθη με την Καβάλα! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το μεσημέρι της Τετάρτης το Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Παίδων.

Οι Παίδες της ΕΠΣ Έβρου ήταν πολύ καλύτεροι από τους αντίστοιχους της ΕΠΣ Θράκης. Αυτό άλλωστε αποδεικνύεται και από το ευρύ σκορ 8-0 που σημειώθηκε. Αυτό διαμορφώθηκε με τα δύο χατ τρικ των Δελημπέη και Κυρίτση συν τα τέρματα των Σαραντίδη, Πεταλούδη.

Το άλλο παιχνίδι του ομίλου ανάμεσα στην ΕΠΣ Ξάνθης με την ΕΠΣ Καβάλας έληξε ισόπαλο με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό αντίστοιχα. Όλα πραγματοποιήθηκαν μέσα σε διάστημα ενός λεπτού. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 11′ και ένα λεπτό αργότερα οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα με το γκολ του Σουλεϊμάν Οκτάι.

Αξίζει να σημειωθεί ότι και σ’ αυτή την αγωνιστική οι ποδοσφαιριστές της ΕΠΣ Έβρου εμφανίστηκαν στον αγώνα φορώντας μπλουζάκια με την υπογραφή του Παραολυμπιονίκη Έβρου, Ανδρέα Μόμτσου “η αναπηρία στη ζωή μας Η αναπηρία είναι τρόπος ζωής και όχι ντροπής“.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΑΙΔΩΝ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Κ14 ΕΠΣ Έβρου – Κ14 ΕΠΣ Θράκης 8-0 (2′, 11′, 46′ Δελημπέης, 19′, 53′, 58′ Κυρίτσης, 62′ Σαραντίδης, 90+2′ Πεταλούδης)
Κ14 ΕΠΣ Ξάνθης – Κ14 ΕΠΣ Καβάλας 1-1 (12′ Σουλεϊμάν Οκτάι – 11′ )