ΕΠΣ Ξάνθης: Εμφατική νίκη τίτλου και μάλιστα με… ανατροπή του Άρη Πετεινού επί του Φίλιππου στο Δροσερό! Η νέα βαθμολογία

Με 4-1 νίκησε ο Άρης Πετεινου τον Φίλιππο Δροσερού στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής που είχε αναβληθεί, για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Ξάνθης.

Το Δροσερό προηγήθηκε πριν το δεκάλεπτο με τέρμα του Αμέτ Ερκάν αλλά άμεσα ισοφάρισε ο Τουρατζίδης και το 1-1 ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Με δυο γκολ του Χριστοφορίδη σε τρία λέπτά, ένα τέταρτο μετά την έναρξη της επανάληψης, το δεύτερο με πέναλτι, ο Αρης Πετεινού πήρε ασφαλές προβάδισμα.

Στο 75′ ο Ραφαήλ Μελισσόπουλος έβαλε το κερασάκι στην τούρτα διαμορφώνοντας το τελικό 4-1 που αποτελεί κάτι σαν νίκη τίτλου για τον Αρη Πετεινού.