Κύπελλο Ελλάδος: Στα ημιτελικά ο ΠΑΟΚ με ισοπαλία στη Λεωφόρο, ηττήθηκε από την άσπρη βούλα ο Λοντίγκιν

Ο ΠΑΟΚ με τον Ολιβέιρα να ισοφαρίζει σε 1-1 τον Παναθηναϊκό στο 78′ της αναμέτρησης και να πανηγυρίζει ζητώντας απ’ όλους στη Λεωφόρο να μείνουν ήρεμοι έστειλε τον Δικέφαλο στον ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας όπου απέναντι στη Λαμία στα ημιτελικά θα διεκδικήσει την πρόκριση του στον τελικό.

Ο Παναθηναϊκός είχε πάρει προβάδισμα στο ματς με το γκολ του Τσέριν στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το πρώτο 45λεπτο όπου ήταν καλύτερος του αντιπάλου του με ένα ακόμη τέρμα και να ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα.

Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ ισορρόπησε την αναμέτρηση, ανέβηκε περισσότερο, πέτυχε ένα γκολ με τον Νάρεϊ που ακυρώθηκε ως οφσάιντ αλλά στη συνέχεια βρήκε το γκολ με το πέναλτι που κέρδισε ο Σβαμπ από χέρι του Τσέριν και με την εύστοχη εκτέλεση του Πορτογάλου φορ που νίκησε τον Λοντίγκιν ισοφάρισε σε 1-1 και χάρισε την πρόκριση στην ομάδα του.