Europa League: Σκόραρε ο Μπακασέτας αλλά ηττήθηκε και… έμπλεξε η Τραμπζονσπόρ στην Σερβία! Δεν έπαιξε ο Μανώλης Σιώπης

Την ήττα με 2-1 γνώρισε από τον Ερυθρό Αστέρα στη Σερβία η Τραμποζνσπόρ, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League.

Βασικός για τους πρωταθλητές Τουρκίας ο Τάσος Μπακασέτας, ο οποίος προς στιγμής «πάγωσε» το Βελιγράδι με το γκολ της ισοφάρισης στο 39ο λεπτό, ενώ δεν πήρε χρόνο συμμετοχής ο Εβρίτης μέσος Μανώλης Σιώπης.

Οι Σέρβοι με τα γκολ των Κατάι στο 37ο λεπτό και Πέσιτς στο 64ο πήραν τη μεγάλη νίκη και 2-1 και ισοβαθμούν με την Τραμπζονσπόρ στους 6 βαθμούς. Στους 7 είναι η Μονακό ενώ την πρόκριση έχει κερδίσει ήδη η Φερετσβάρος, καθώς είναι μόνη πρώτη με 10 βαθμούς.