Τουρνουά “Νίκη Εφραιμίδου”: Νίκες για Εθνικό και ΑΕ Κομοτηνής την πρώτη ημέρα

Δυνατές αναμετρήσεις περιλάμβανε η πρώτη ημέρα του Τουρνουά “Νίκη Εφραιμίδου”, με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης και την ΑΕ Κομοτηνής να είναι νικητές.

Συγκεκριμένα στο πρώτο παιχνίδι του τουρνουά ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης επικράτησε του Ερμογένη Ξάνθης με 3-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1-0 αλλά φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 και τα άλλα δύο σετ μετά πήγαν στους οικοδεσπότες με 2-1, 3-1 σετ παίρνοντας τη νίκη.

Στη συνέχεια και στο δεύτερο παιχνίδι η ΑΕ Κομοτηνής νίκησε τον Έβρος Σουφλίου με 2-1. Ο Έβρος Σουφλίου προηγήθηκε με 1-0 αλλά τελικά η ΑΕ Κομοτηνής κέρδισε τα άλλα 2 σετ και νίκησε με 2-1.

Για αύριο τροποποιήθηκε το πρόγραμμα με την ενημέρωση από πλευράς διοργανωτών και τη σύμφωνη γνώμη των ομάδων. Οπότε ο ΑΟ Καβάλα θα αντιμετωπίσει στις 16:00 τον ΑΟ Ορεστιάδας, ενώ στις 18:00 θα κοντραριστούν ΑΕ Κομοτηνής και Ερμογένης Ξάνθης. Τέλος στις 20:00 θα πραγματοποιηθεί το παιχνίδι του οικοδεσπότη Εθνικού Αλεξανδρούπολης απέναντι στον Έβρο Σουφλίου.