Γ’ Εθνική: Φιλική ήττα της Αλεξανδρούπολης από την Καβάλα με σκόρερς τον πρώην παίκτη της Ρουμπιέ και τον Μπαρέττα

Με σκορερς τον πρώην παίκτη της Γιώργο Ρουμπιέ και τον Αργύρη Μπαρέττα, η Αλεξανδρούπολη γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον ΑΟΚ στην επιστροφή του τελευταίου στο «Ανθή Καραγιάννη» για το φιλικό παιχνίδι του Σαββάτου.

Οι γηπεδούχοι που ξεκίνησαν με τον Σιαματά αντί του Εβρίτη Σταθάκη στα γκολποστ, σε γενικές γραμμές επικράτησαν δίκαια και είχαν μάλιστα την ευκαιρία να διευρύνουν το σκορ, σε ένα ματς που σημαδεύτηκε και απο ενταση στα μισά του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Μπαρέττας με κεφαλιά από σέντρα του Καρακώστα άνοιξε το σκορ στο δεκάλεπτο ενώ μέχρι τα μισά του ημιχρόνου οι Καβαλιωτες ειχαν αλλες δυο ευκαιρίες με σουτ του Ρουμπιέ και του Καρακώστα στο 15′ και το 18′ αντίστοιχα.

Ενα σουτ του Ευθυμιάδη στο 22′ ηταν η πρώτη ευκαιρία της Αλεξανδρουπολης στο ματς και η μοναδική στο πρώτο ημιχρονο. Από εκείνο το σημείο και μετά ωστόσο έπεσε συνολικά ο ρυθμός.

Μόνη άλλη αξιολογη φάση ως το τέλος του ματς το γκολ του Ρουμπιέ στο 69ο λεπτο μετα απο συνδυασμο με Παπαδόπουλο και Μπαρέττα.