Super League: Απέδρασε στο φινάλε ο Ολυμπιακός από το «Γεντί Κουλέ» – Βασικός ο Τζολάκης αντί του Πασχαλάκη

Τη νίκη με 1-2 πανηγύρισε ο Ολυμπιακός μέσα στο Ηράκλειο της Κρήτης επί του ΟΦΗ με ανατροπή, για την 7η αγωνιστική της Super League 2.

Ούτε αυτή τη φορά παρά τα όσα έγραφαν τα ρεπορτάζ πραγματοποίησε το ντεμπούτο του ο άλλοτε γκολκίπερ του Πανθρακικού Αλέξανδρος Πασχαλάκης, αφού προτιμήθηκε ο νεαρός Τζολάκης.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με το αυτογκόλ του Ντόι στο 40ο λεπτό, αποτέλεσμα που παρέμεινε μέχρι την ανάπαυλα.

Στο β’ μέρος ο Ολυμπιακός μπήκε πιο δυνατά και αφού σπατάλησε πέναλτι με την απόκρουση του Μανδά στην εκτέλεση του Χάμες Ροντρίγκεζ, έφερε το παιχνίδι στα ίσια με το άψογο πλασέ του Γκάρι Ροντρίγκεζ ύστερα από ασίστ του Χάμες Ροντρίγκεζ στο 58′.

Στο 81ο λεπτό ολοκληρώθηκε η ολική ανατροπή με την κεφαλιά του Μακαμπού ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, με το 1-2 να μένει μέχρι το φινάλε.