Super League: Δύο φίλοι από τον Έβρο συναντήθηκαν στο Ηράκλειο για τα Κ17 του ΟΦΗ απέναντι στον Ολυμπιακό

O Φώτης Πορτοκαλίδης του ΟΦΗ υποδέχθηκε τον Πασχάλη Τουφάκη του Ολυμπιακού με τον τελευταίο να σκοράρει το πέμπτο τέρμα με την ομάδα του Πειραιά στο ευρύ 8-0 για τη 2η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου της Super League Κ17.

Δύο πρώην συμπαίκτες στη Νίκη Απαλού (ακαδημία Παναγιώτη Λογαρά) με καταγωγή από την Αλεξανδρούπολη βρέθηκαν σήμερα στο Ηράκλειο για το παιχνίδι του πρωταθλήματος Κ17 ανάμεσα στον ΟΦΗ με τον Ολυμπιακό (κεντρική φωτογραφία).

Ο Πορτοκαλίδης έκανε το ντεμπούτο του στην αρχική εντεκάδα αλλά αντικαταστάθηκε λόγω τραυματισμού στο ημίχρονο από τον Τσερεβελάκη, αντίθετα ο Τουφάκης που ξεκίνησε στο αρχικό σχήμα πέτυχε το 5ο τέρμα της ομάδας του στο 58ο λεπτό και τελείωσε κανονικά το παιχνίδι.

Από ένα τέρμα πέτυχαν οι Πνευμονίδης στο 14′, Λίγδας στο 44′ και Σούφκας στο 45+1′, ενώ από οι Κωστούλας στο 56ο και 81ο, Δαρίβας στο 62ο και 80ο λεπτό.