Σκόραρε με απευθείας κόρνερ Μπαρέττας αλλά η Καβάλα γνώρισε την ήττα με «φιλική» τεσσάρα από τον Πανσερραϊκό

ΤΗ νίκη με 4-1 πανηγύρισε ο Πανσερραϊκός κόντρα στην Καβάλα στο Ενωσιακό γήπεδο στα Αμισιανά, στο πλαίσιο της προετοιμασίας για τη νέα σεζόν σε SL2 και Γ’ Εθνική αντίστοιχα.

Ο πρώην παίκτης των ακαδημιών της Ξάνθης Αργύρης Μπαρέττας σκόραρε στο 21ο λεπτό με απευθείας κόρνερ, δίνοντας προβάδισμα στους «αργοναύτες».

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 25’ με δυνατό σουτ του Σιόντη, ενώ είχαν και δοκάρι με τον Μασκανάκη στο 33.

Στην επανάληψη και μέσα σε 8 λεπτά οι Σέρρες πέτυχαν δύο γκολ με τους Ανάκογλου και Σαϊντ στο 48’ και το 54’, ενώ το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε στο 64’ από τον Στίνα για την ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου.