Β’ Εθνική: Προσπέρασαν τον Λεύκιππο Ξάνθης ο Ερμής Λαγκαδά και οι Μαχητές Πεύκων μετά το μεταξύ τους ματς! Η νέα βαθμολογία

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, οι Μαχητές Πεύκων νίκησαν μέσα στον Λαγκαδά τον τοπικό Ερμή με 60-57 σε εξ αναβολής αγωνα για τον όμιλο των Θρακιωτών στην Β’ Εθνική Ανδρών.

Η ομάδα του κόουτς Κυρούδη ήταν μπροστά στο σκορ για τρία δεκάλεπτα (15-12, 34-24 ημίχρονο, 50-48), αλλά με την διαφορά να έχει ροκανιστεί στις αρχές του δευτερου ημιχρόνου, τελικά λύγισαν (57-60 τελικό αποτέλεσμα).

Με το αποτέλεσμα αυτό και οι δυο ομάδες έφτασαν τους 26 βαθμούς και έτσι αμφότερες προσπέρασαν τον Λεύκιππο Ξάνθης, που εχει 25. Μάλιστα οι Μαχητές Πεύκων με αναπτερωμένο ηθικό από τη νίκη αυτή έρχονται την Κυριακή στο Αμοιρίδειο της Ξάνθης.

Πάντως βαθμολογικά η εξέλιξη αυτή είναι αδιάφορη αφού καμια εκ των ομάδω δεν διεκδικεί άνοδο, ούτε κινδυνεύει.