ΕΠΣ Έβρου: Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στη ΑΕ Διδυμοτείχου επί του Εθνικού! Η νέα βαθμολογία

Δίχως να ανεβάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης η ομάδα του Γιάννη Αναστασιάδη, με σκόρερ τους Παπούδη, Παπαδάκη και Ανέστη Θάνου επικράτησε 3-1 του Εθνικού Αλεξανδρούπολης για την εξ’ αναβολής 13η αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας.

Όλα τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο για την ΑΕ Διδυμοτείχου, η οποία άφησε το πόδι από το γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο με αποτέλεσμα το σκορ να μειωθεί στο 3-1 από τον Εθνικό με τον Πλουμίδη.

Μόλις 9” χρειάστηκε ο Παπούδης για να ανοίξει το σκορ καθώς μετά από την απίστευτη ατομική ενέργεια του και αφού πέρασε όλη την ομάδα του Εθνικού Αλεξανδρούπολης με κεραυνό έκανε το 1-0. Με την συμπλήρωση του 30λεπτου είχαμε την κάθετη ασίστ του Μυσιούδη που βρήκε τον Παπαδάκη ο οποίος με ωραίο τελείωμα πέτυχε το 2-0. Ωραία κάθετη πάσα του Αλεξακίδη στον Μυσιούδη που με την δεύτερη προσωπική ασίστ του με σέντρα ακριβείας αυτή τη φορά στον Ανέστη Θάνο ο τελευταίος έκανε την καρφωτή κεφαλιά ανεβάζοντας το δείκτη στο 3-0 στο 34ο λεπτό, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η ΑΕ Διδυμοτείχου κράτησε τις δυνάμεις της, δημιούργησε ευκαιρίες ωστόσο δεν πέτυχε κάποιο τέρμα το μόνο που κατάφερε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης ήταν να μειώσει στο 59′ σε 3-1 αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι τέλους.