European League: Σκόραρε ο Αραμπατζής αλλά δεν έφτανε στην ΑΕΚ να πάρει την πρόκριση στους «16»

Παρόλο που στο πρώτο ημίχρονο ήταν κοντά στο σκορ η ΑΕΚ γνώρισε την ήττα με 30-19 από την Πέλιστερ στη Μπίτολα της Βόρειας Μακεδονίας με αποτέλεσμα να μην προκριθεί στους «16» του EHF European League.

Στα πλαίσια της 10ης και τελευταίας αγωνιστικής η ΑΕΚ του Εβρίτη εξτρέμ Βαγγέλη Αραμπατζή ταξίδεψε στην Μπίτολα της Βόρειας Μακεδονίας σε μια δύσκολη αναμέτρηση με στόχο τη νίκη. Δεν τα κατάφερε όμως κυρίως λόγω της μεγάλης της αστοχίας στην επίθεση, ακόμα και στους αιφνιδιασμούς.

Μπορεί η «Ένωση» να πάλεψε στο πρώτο ημίχρονο και να έμεινε κοντά στο σκορ (10-8), έχοντας παράλληλα και τη βοήθεια των οπαδών της που ταξίδεψαν στη Βόρεια Μακεδονία για να την στηρίξουν, ωστόσο στο δεύτερο μέρος «υποκλίθηκε» στην ανωτερότητα των γηπεδούχων και έχασε την επαφή με τη διαφορά (30-19).

O Αλεξανδρουπολίτης Βαγγέλης Αραμπατζής αγωνίστηκε σημειώνοντας ένα τέρμα μειώνοντας το σκορ σε 20-15 (φωτο αρχείου). Πρώτος σκόρερ του «Δικεφάλου» ήταν ο Λέμος με οκτώ γκολ.