Εντυπωσιακή η Νικολίνα Κεπεσίδου με 6 γκολ, «εγγύηση» η Μάγδα στα γκολπόστ κόντρα στην Άρτα και κορυφή η Νέα Ιωνία

Με μια καταπληκτική ΝικολίναΚεπεσίδου και την αδερφή Μάγδα εγγύηση στα γκολποστ η Νέα Ιωνία επικράτησε εύκολα 32-21 εντός έδρας στο άλλοτε ντέρμπι για τον πρωταθλητή της Αναγέννησης Άρτας, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της δεύτερης φάσης (θέσεις 1-6) του Πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών.

Η αθηναϊκή ομάδα «άνοιξε» την διαφορά μετά από το 15ο λεπτό και στο ημίχρονο προηγούνταν με 22-8 των αντιπάλων της, που παρουσιάστηκαν με 9 αθλήτριες. Στην επανάληψη, η Νέα Ιωνία δεν απειλήθηκε και διατηρώντας τον ίδιο ρυθμό έφτασε στην νίκη.

Η Νικολίνα είχε 6 τέρματα όπως και η Στουγιαννίδου, ενώ 8 είχε η Χαριτίδη για τις γηπεδούχες, ενώ από τις Ηπειρώτισσες η Μάστακα είχε τα 13 από τα 21 γκολ της Αναγέννησης. Στην βαθμολογία η Νέα Ιωνία έκανε το 5/5 έχοντας 10 βαθμούς και είναι στην κορυφή, ενώ η Άρτα έχει το απόλυτο ηττών 4/4 και μηδέν βαθμούς.