LIVE από τα Πηγάδια για την 5η αγωνιστική της SL2: ΑΟ Ξάνθη – Aλμωπός Αριδαίας

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη στον αγώνα ΑΟ Ξάνθη – Αλμωπός Αριδαίας και παράλληλα θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη και στα υπόλοιπα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής της Super League 2.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη στον αγώνα της Ξάνθης στα Πηγάδια με τον Αλμωπό Αριδαίας για την 5η αγωνιστική της Super League 2.

Ώρα 14:00 Εξαιρετικός καιρός για ποδόσφαιρο στα Πηγάδια, με τον ήλιο να.. κάνει την εμφάνισή του. Οι δύο ομάδες έχουν βγει για προθέρμανση.

Ώρα 14:10 Η ενδεκάδα που παρατάσσει ο Νίκος Κεχαγιάς: Ίτσο, Παπάζογλου, Μπάτζιος, Τζανακάκης, Ουνγιαλίδης, Βιθέντε, Δόρης, Γκισνάρι, Πλατέλλας, Μονρόουζ, Ιμπραΐμι.

Ώρα 14:18 Η ενδεκάδα της Αριδαίας: Ντόκιτς, Αδαμίδης, Καράμπελας, Κολλαράς, Παρασκευάς, Γιαλαμούδης, Ζαχαρός, Ασλαμπάλογλου, Ρόβας, Μπακούτσης, Γιουκούδης.

Πιερικός – Νίκη Βόλου

Ώρα 14:43 Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση, δυστυχώς με ελάχιστο κόσμο στο γήπεδο.

3′ Σέντρα και στις υπόλοιπες αναμετρήσεις.

4′ Το πρώτο γκολ των αναμετρήσεων έρχεται από τον Θεσπρωτό. Θεσπρωτός – Καβάλα 1-0.

10′ Χωρίς κλασική ευκαιρία το πρώτο δεκάλεπτο στα Πηγάδια.

13′ Δεύτερο γκολ για τον Θεσπρωτό κόντρα στην Καβάλα. Θεσπρωτός – Καβάλα 2-0.

18′ Πιέζει η Ξάνθη και προσπαθεί να μεταφέρει το παιχνίδι κοντά στην εστία του Ντόκιτς.

20′ Δεν σταματάει ο Θεσρπωτός. Θεσπρωτός – Καβάλα 3-0. Όλα τα υπόλοιπα χωρίς τέρμα.

24′ Σημαντική στιγμή για τον ΑΟΞ με το σουτ του Ιμπραΐμι να περνάει ελάχιστα άουτ.

30′ Hμίωρο στα Πηγάδια στο 0-0. Χωρίς τέρματα και όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια εκτός του Θεσπρωτού.

32′ Θεσπρωτός – Καβάλα 4-0, Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ Β’ 0-1, Πιερικός – Νίκη Βόλου 0-1.

35′ Έχει πέσει ο ρυθμός στα Πηγάδια, δέκα λεπτά πριν την ανάπαυλα. Αναμένονται πάντως τουλάχιστον 4 λεπτά καθυστερήσεις.

38′ Ανοίγει το σκορ και στην Καρδίτσα. Αναγέννηση Καρδίτσας – Ολυμπικαός Βόλου 1-0.

44′ Kόκκινη κάρτα για τον Αλμωπό Αριδαίας. Ο Μπακουτσής έπιασε τη μπάλα με το χέρι και αντίκρησε την δεύτερη κίτρινη κάρτα. Με 10 οι φιλοξενούμενοι από πολύ νωρίς στο ματς και καλή συνθήκη για τον ΑΟΞ.

45′ Μόλις 1′ έξτρα χρόνου.

45+1′ Τέλος ημιχρόνου. ΑΟ Ξάνθη – Αλμωπός Αριδαίας 0-0.

Πιερικός – Νίκη Βόλου 0-1

46′ Σέντρα στο β’ μέρος.

50′ Δείτε με ένα κλικ εδώ την εξαιρετική κίνηση των παικτών της Ξάνθης πριν την σέντρα του παιχνιδιού και το ηχηρό μήνυμα κατά της Βίας των Γυναικών!

52′ Στα δικά μας, ξεκίνημα με νέα ένταση στον αγωνιστικό χωρο. Παραμένει το 0-0 με την Ξάνθη πάντα να παίζει με παίκτη παραπάνω.

55′ Διπλή αλλαγή για την Ξάνθη. Μονρόουζ και Δόρης έξω, Διαμαντόπουλος και Θυμιάνης στο παιχνίδι. Με δύο σέντερ φορ ο Νίκος Κεχαγιάς.

60′ Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ Β’ 0-3, Ηρακλής – ΑΕΛ 0-1.

63′ Γκκοοοοοολ για την Ξάνθη! Ο Διαμαντόπουλος με κοντινή κεφαλιά μετά από φάση διαρκείας ανοίγει το σκορ. ΑΟ Ξάνθη – Αλμωπός Αριδαίας 1-0.

64′ Η «χρυσή» αλλαγή του Κεχαγιά λύνει τον γόρδιο δεσμό μέχρι στιγμής!

69′ Γκοοοοοολλλλλλ για την Ξάνθη! Δεύτερο γκολ του Διαμαντόπουλου και τρίτο συνολικά στη σεζόν για το 2-0. ΑΟ Ξάνθη – Αλμωπός Αριδαίας 2-0.

70′ Ο Δεληγγιανίδης στη θέση του Τζανακάκη.

80′ Διαχειρίζεται εύκολα το 2-0 η Ξάνθη.

Τέλος αναμέτρησης. ΑΟ Ξάνθη – Αλμωπός Αριδαίας 2-0.