ΕΠΣ Έβρου: Νίκες με ανατροπές των φιλοξενουμένων! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η βαθμολογία της Α’ Κατηγορίας

Με δύο παιχνίδια άνοιξε το Σάββατο η αυλαία της 9ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου.

Ο Ορέστης Ορεστιάδας ήταν ο μεγάλος νικητής στο εκτός έδρας παιχνίδι κόντρα στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Παρότι βρέθηκε να χάνει έκανε την ανατροπή και πήρε κεφάλι με δύο γκολ υπέρ του στο ημίχρονο, παίζοντας και με 10 ποδοσφαιριστές μετά την αποβολή του νεαρού Γκαλογιάν από το 33ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε ακόμη ένα τέρμα στο 63ο λεπτό φτάνοντας στο 1-3 αποτέλεσμα που το διατήρησε ως το τέλος του παιχνιδιού (φωτό αρχείου).

Η ΑΕ Διδυμοτείχου με τον Γιάννη Αναστασιάδη πλέον στον πάγκο της έφυγε με το μεγάλο διπλό μέσα από τις Καστανιές επί του Άρδα. Σε ένα χορταστικό παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες βρήκε νικητές τους φιλοξενούμενους που ανέβηκαν στην 3η θέση.

Τρία παιχνίδια διεξάγονται την Κυριακή και ένα την Δευτέρα. Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής (σε παρένθεση οι σκόρερς) και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 9ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (ΣΑΒΒΑΤΟΥ)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ορέστης Ορεστιάδας 1-3 (30’ Μπόρις – 38’ Κοτζά, 40’ Μπακογιάννης, 63’ Ανδρεάδης)
Άρδας Καστανεών – ΑΕ Διδυμοτείχου 2-3 (45’ Ντινούδης, 51’ Παγωνίδης – 42’ Μυσιούδης, 78’ πεν. Παπούδης, 86’ Τζουμακίδης)