Super League 2: Η όμορφη Ανδρομάχη απέβαλε με δυο κίτρινες σε 1′ λεπτό τον Ανδρέα Τάτο!

Σπουδαία νίκη την πρώτη της στο πρωτάθλημα πήρε η Καλαμάτα στην Άρτα επί του Καραισκάκη με 0-1 παρόλο που ένα εικοσάλεπτο με τις καθυστερήσεις αγωνιζόταν με δέκα λόγω αποβολής του Ανδρέα Τάτου για διαμαρτυρία σε ένα λεπτό από την … διεθνή Λαρισαία διαιτητή Ανδρομάχη Τσιοφλίκη.

Σύμφωνα με το sportstonoto η απόφαση αυτή ήταν υπερβολική ωστόσο η “Μαύρη Θύελλα” άντεξε και και το νικητήριο γκολ με σουτ του Μπακαγιόκο στο 63′, της έδωσε το χρυσό τρίποντο δίνινας ανάσα στην ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου. Βασικοί εκτός του Τάτου για τους Μεσσήνιους ο έμπειρος πρωην τερματοφύλακας του Πανθρακικού Ταίρης, ενώ από τον Καραισκάκη βασικός ξεκίνησε ο πρώην μέσος του Πανθρακικού Μπεκατώρος και ως αλλαγή ο Γαλεάδης.