LIVE από τα Πηγάδια για την 3η αγωνιστική της SL2: ΑΟ Ξάνθη – Θεσπρωτός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη στον αγώνα ΑΟ Ξάνθη – Θεσπρωτός και παράλληλα θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη και στα υπόλοιπα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής της Super League 2.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη στον αγώνα της Ξάνθης στα Πηγάδια με τον Θεσπρωτό για την 3η αγωνιστική της Super League 2.

Αυτό είναι το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι για το πρωτάθλημα 2021-22 για την Ξάνθη στην πρεμιέρα του Νίκου Κεχαγιά στον πάγκο του ΑΟΞ.

Ωρα 14:20 Οι δύο ομάδες βγήκαν για προθέρμανση.

Ώρα 14:30 Eξαιρετικός καιρός για ποδόσφαιρο στα Πηγάδια.

Ώρα 14:35 Η ενδεκάδα του Θεσπρωτού: Κίναλης, Γκανσιέρ, Γώγος, Βαλέντε, Ντ΄Αλέσιο, Βαταμίδης, Λύγκα, Πατσέκο, Κωνσταντίνου, Πούφλης, Σαραντίδης.

Ώρα 14:40 Γιακουμής, Τζανακάκης, Ουνγιαλίδης, Μπάτζιος, Μιχαήλ, Δόρης, Βιθέντε, Γκινσάρι, Πλατέλλας, Μονρόουζ, Ιμπραΐμι.

Ώρα 14:55 Είσοδος των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση.

5′ Τεράστια διπλή ευκαιρία για την Ξάνθη με τον Μονρόυζ να αστοχεί σε τετατέτ ύστερ από την μπαλιά του Γκινσάρι και τον Ιμπραΐμι να παίρνει το ριμπάουντ αλλά να αστοχεί από κοντά.

6′ Ζητάει πέναλτι ο Πλατέλλας, παίζεται λέει ο Τσιάρας.

7′ Νέο πένατι ζητάει ο Μονρόουζ, και πάλι παίζεται λέει ο Τσιάρας.

10′ Τεράσται ευκαιρία για την Ξάνθης. Ο Βιθέντε βρίσκει με εξαιρετική μπαλιά τον Μονροόουζ, αυτός σπάει με μια για τον Ιμπραΐμι αλλά το σουτ του αποκρούει ο Κίναλης.

11′ Σοβαρό λάθος του Κίναλη στο ελέυθερο βολέ, αλλά στην εξέλιξη της φάσης αποκρούει το σουτ του Γκινσάρι.

13′ Mακρινό σουτ του Δόρη, η μάλα λίγο άουτ.

15′ Μονότερμα της Ξάνθης στο πρώτο τέταρτο που έχει 4 σημαντικές τελικές και αξίζει ένα γκολ.

20′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Θεσρπωτό, το σουτ του Πατσέκο περνάει άουτ.

25′ Eπιτίθεται συνεχώς η Ξάνθης, αλλά λείπει το γκολ.

30′ Η Ξάνθη έχει την κατοχή, αλλά ο Θεσρπωτός έχει ισορροπήσει την αναμέτρηση σε σχέση με τα πρώτα 10-15 λεπτά. Πάντα στο 0-0 η αναμέτρηση.

35′ Mεγάλη ευκαιρία για τον Θεσρπωτό, ο Σαραντίδης βρέθηκε απέναντι από τον Γιακουμή αλλά δεν μπόρεσε να πλάσαρει.

37′ Σουτ του Πατσέκο, η μπάλα άουτ.

45+1′ Ένα λεπτό έξτρα χρόμου παρά τις αρκετές διακοπές.

45+2′ Τέλος ημιχρόνο. ΑΟ Ξάνθη – Θεσπρωτός 0-0.

Ώρα 15:55 Στα υπόλοιπα αποτελέσματα ημιχρόνου: Πιερικός – Καβάλα 5-0, Αναγέννηση Καρδίτσας – Αλμωπός Αριδαίας 2-0, Απόλλων Πόντου – Νίκη Βόλου 0-0, Ρόδος – Διαγόρας 2-0, Βέροια – Ολυμπιακός Βόλου 1-0.

46′ Σέντρα στο β’ μέρος.

49′ Ζητάνε πέναλτι στην Ξάνθη μετά τη συνεργασία Γκινσάρι και Ιμπραΐμι για χέρι, και πάλι παίζεται λέει ο Τσιάρας.

51′ Γκοοοοολλλ για την Ξάνθης. Ο Τζανακάκης σέντραρε από δεξιά, ο Ιμπραΐμι βρήκε με κεφαλιά πάσα και ο Μονροόυζ ανοίγει το σκορ με κοντινή κεφαλιά για το 1-0. ΑΟ Ξάνθη – Θεσπρωτός 1-0.

58′ H Ξάνθη ελέγχει το παιχνίδι μετά το γκολ που σημείωσε.

61′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΞ με τον Ιμπραΐμι, αποκρούει ο Κίναλης.

63′ Ωραίο σουτ του Ιμπραΐμι που ψάχνει το γκολ, η μπάλα άουτ.

65′ Αλλαγή για τον ΑΟΞ. Ο Κρητικός στη θέση του Μονρόουζ.

67′ Διαμαρτυρίες για νέο πέναλτι από τους γηπεδούχους, για τρίτη φορά σήμερα πάνω στον Κρητικό, αλλά και πάλι δεν συγκινείται ο Τσιάρας.

68′ Σουτάρει ο Βαταμίδης, μπλοκάρει άνετα ο Γιακουμής.

69′ Κίτρινη στον Νταλέσιο για τράβηγμα στον Πλατέλλα.

70′ Σουτ του Τζανακάκη από δεξιά, αποκρούει με τα πόδια ο Κίναλης.

72′ Τεράστια ευκαιρία για την Ξάνθη, το πλασέ του κρητικού σε καθαρό τετ-α-τετ περνάει ελάχιστα άουτ. Παραμένει το 1-0.

76′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Δόρη ο Θυμιάνης. Καταχειροκροτείται από περίπου 1000 άτομα που βρίσκονται στα Πηγάδια ο Δόρης μετά από εξαιρετική εμφάνιση.

85′ Αλλαγή για τον ΑΟΞ. Ο Τάσος Παπάζογλου παίρνει τη θέση του Γκινσάρι.

90+1 3 λεπτά έξτρα χρόνου.

90+4 Tέλος αναμέτρησης. Η Ξάνθη επικρατέι με 1-0 του Θεσπρωτού χάρη στο γκολ του Μονρόουζ από το 51′ και παίρμει το πρώτο τρίποντο της σεζόν στην πρεμιέρα του Νίκου Κεχαγιά. ΑΟ Ξάνθη – Θεσρπωτός 1-0.