Super League: Τριάρα της Κ19 του ΠΑΟΚ επί του Βόλου με τρία θρακιώτικα γκολ

Οι τρεις θρακιώτες του ρόστερ του ήταν και οι μεγάλοι πρωταγωνιστές της νίκης με 3-0 της Κ19 του ΠΑΟΚ επί του Βόλου για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης, που έφτασε στους 13 βαθμούς και είναι στην 2η θέση της βαθμολογίας πίσω από τον Ατρόμητο που έχει το απόλυτο με πέντε νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, έφτασε πιιο δύσκολα από ό,τι δείχνει το τελικο σκορ στη νίκη με τρία αμιγως θρακιώτικα τέρματα.

Το σκορ για τους παίκτες του Στέλιου Μαλεζά άνοιξε μόλις στο 65′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του καταγόμενοι από την Ξάνθη αρχηγού του δικεφάλου Αβεντίς Αβεντισιάν.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Εβρίτης Θανάσης Γκαρνέτας έκανε το 2-0 πριν συμπληρωθεί άλλο ένα δεκάλεπτο ο επίσης Εβρίτης Αργύρης Δαρέλας διαμόρφωσε το τελικό 3-0.