Γ’ Εθνική: Φιλική τεσσάρα του Άρη Αβάτου στην Προσοτσάνη με δυο γκολ του Πάρη Κοτόπουλου

Με 4-1 επιβλήθηκε ο Άρης Αβάτου εκτός έδρας της ομάδας της Προσοτσάνης σε φιλικό παιχνίδι που διεξηχθη το απόγευμα της Πέμπτης στην Δράμα.

Δυο τέρματα πετυχε για την ομάδα της Ξάνθης ο Πάρης Κοτόπουλος διαμορφώνοντας ως 3-0 το σκορ του ημιχρόνου. Το σκορ είχε ανοίξει ο Πέτρος Σαρηγιαννίδης ενώ στο δευτερο ημίχρονο ο Κοσμάς Γκέκας έβαλε το κερασάκι.

Νωρίτερα οι Δραμινοί είχαν μειώσει στο σκορ ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι έχασαν και πέναλτι με τον τερματοφύλακα Μπαμπουρη να αποκρουει.

Το επόμενο φιλικό παιχνίδι που κανονίστηκε εσπευσμένα για την ομάδα του Κωστα Μπερδελη ιναι την Κυριακή με τον ΑΟΞ, μάλλον στο γήπεδο της Φελώνης.