Football League: Με Σαραντίδη να σκοράρει και πάλι ο Θεσπρωτός του Εβρίτη μεγαλομετόχου σώθηκε και … ανέβηκε κατηγορία!

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Θεσπρωτός του Εβρίτη από το Σοφικό μεγαλομετόχου Γιώργου Αραμπατζάκη και του σκόρερ Απόστολου Σαραντίδη που επικράτησε με 3-2 του Πανσερραϊκου στο Στάδιο Ηγουμενίτσας για την τελευταία αγωνιστική της φετινής Football League.

Αυτό σημαίνει πως οι «κιτρινόμαυροι» θα αγωνίζονται τη νέα σεζόν στη Super League 2, που θα σχηματιστεί μετά από αναδιάρθρωση.

Οι «κιτρινόμαυροι» με το 5ο φετινό τέρμα του Σαραντίδη στο 5′ και Πούφλη στο 7′ προηγήθηκαν νωρίς νωρίς με 2-0 του Πανσερραϊκου και έβαλαν τις βάσεις για το πολύτιμο τρίποντο. Οι Σερραίοι μείωσαν στο 40′ με τον Ολαϊτάν και το 2-1 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Ραμίρεζ έδωσε εκ νέου προβάδισμα δύο τερμάτων, μέσα σε αποθέωση από τους συμπαίκτες του και το μόνο που κατάφερε ο Πανσερραϊκός ήταν να μειώσει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με ένα εντυπωσιακό γκολ του Λουφάκη.