Γ’ Εθνική: Τα λεπτά συμμετοχής για καθέναν από τους 28 παίκτες της ΑΕ Διδυμοτείχου στα μισά του πρωταθλήματος

Στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας έχοντας συγκομιδή μόλις έξι βαθμών βρίσκεται η Αθλητική Ένωση Διδυμοτείχου με την συμπλήρωση του πρώτου μισού του πρωταθλήματος.

Ευελπιστεί ωστόσο να ανεβάσει ρυθμούς στις εναπομείνασες επτά αγωνιστικές. Η ΑΕΔ έχει καθαρά οκτώ αγωνες, αφού αντιμετώπισε κανονικα στην πρεμιέρα την Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου την οποια και κέρδισε με 3-0, σκορ με το οποίο πλέον την κερδίζουν όλοι οι αντίπαλοι.

O Χρήστος Μαυράκης ως τώρα στα μισά του πρωταθλήματος έχει χρησιμοποιήσει μέχρι στιγμης 28 ποδοσφαιριστές. Από αυτούς, οι οκτώ έχουν συμμετοχή και στα εξι ματς που έχουν δοθεί, αλλά ουδείς έχει τον απόλυτο χρόνο χωρίς να έχει χάσει λεπτό.

Αναλυτικά τα λεπτά συμμετοχής και οι συμμετοχές των παικτών της Ελπίδας Σαπών (υπολογίζεται 93′ κάθε αγώνας με τις καθυστερήσεις, σε παρένθεση οι αγώνες που κάθε παίκτης ξεκίνησε ως βασικός)

1. Θάνος: 8 (8) = 725′

2. Παντελίδης: 8 (8) = 720′

3. Βαρσαμίδης: 8 (8) = 692′

4. Γκιντίδης: 8 (8) = 657′

5. Παπούδης: 8 (7) = 590′

6. Γιαννόπουλος: 7 (5) = 499′

7. Γκασίδης: 8 (5) = 488′

8. Δουλούδης: 4 (4) = 372′