Πέρασε ως αλλαγή ο Σιόβας στη νίκη παραμονής της Ουέσκα κόντρα στην Έλτσε

H Ουέσκα του Δημήτρη Σιόβα επιβλήθηκε με 3-1 στο ντέρμπι παραμονής της Έλτσε στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής της La Liga.

Ο πρώην διεθνής στόπερ Δημήτρης Σιόβας και πρώην παίκτης των ακαδημιών της Ξάνθης πέρασε ως αλλαγή στο 65ο λεπτό στη θέση Πέδρο Μοσκέρα στην εντός έδρας νίκη της Ουέσκα.

Όσον αφορά την έκβαση του σκορ, η Ουέσκα άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό με το γκολ Ράφα Μιρ αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό η Έλτσε ισοφάρισε με το αυτογκόλ του Ντένις Βάβρο. Οι γηπεδούχοι όμως αντέδρασαν και ξανά βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με το γκολ του Σάντρο Ραμίρεθ στο ημίωρο που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και το 2ο προσωπικό γκολ του Ράφα Μιρ στο 88′ η Ουέσκα πήρε τη σημαντική νίκη και ξέφυγε από τη ζώνη του υποβιβασμού έχοντας +1 βαθμό από την Έλτσε.