Α1 Ανδρών: Σκόρερ τεσσάρων τερμάτων ο Αραμπατζής στην επιστροφή της ΑΕΚ στις νίκες

Ύστερα από την ισοπαλία της περασμένης αγωνιστικής στο Άργος κόντρα στον Διομήδη, η ΑΕΚ επικράτησε εύκολα με 32-22 του Ιωνικού ΝΦ για την 11η αγωνιστική της Handball Premier.

Η «Ένωση» ήταν κυριάρχη από τα πρώτα λεπτά και με κύριο όπλο τα πολλά γκολ που πέτυχε μέσω αιφνιαδιαμού, εκμεταλλευόμενη τους πολλούς κενούς χώρους που προέκυπταν από την προβληματική ανασταλτική λειτουργία του Ιωνικού, έφτασε με χαρακτηριστική ευκολιά σε μία άνετη νίκη. Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 17-10, με τελικό αποτέλεσμα το 32-22.

Ο Εβρίτης διεθνής εξτρέμ Βαγγέλης Αραμπατζής αγωνίστηκε στη μεγαλύτερη διάρκεια και σκόραρε τέσσερα τέρματα.

Αυτό ήταν το τελευταίο παιχνίδι της Ένωσης πριν τον ημιτελικό με την Γκόρενιε στο ΟΑΚΑ το ερχόμενο Σάββατο για το ΕHF European Cup.