«Φονέας» των πρωτοπόρων η Δόξα Δράμας! Νίκησε (και) Εργοτέλη, πλησίασε στους 4 τον ΑΟΞ

Μία ακόμη τεράστια εντός έδρας νίκη πανηγύρισε η Δόξα Δράμας, που αποδεικνύεται μέχρι στιγμής ομάδα-ρυθμίστης στο βαθμολογικό πίνακα της SL2.

Πιο συγκεκριμένα, οι «μαυραετοί» επικράτησαν με 1-0 του πρωτοπόρου Εργοτέλη χάρη στο εντυπωσιακό γκολ του Μενσά στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου. Αυτή είναι η δεύτερη επικράτηση των Δραμινών επί πρωτοπόρου της βαθμολογίας, καθώς μία εβδομάδα πριν (17/2) είχε νικήσει και τον Ιωνικό με 2-1.

Με τη νίκη αυτή η Δόξα έπιασε την 7η θέση της βαθμολογίας, ισοβαθμώντας με τα Χανιά στους 11 βαθμούς. Έτσι πλησίασε την Ξάνθη στους 4 βαθμούς, έχοντας μάλιστα δύο παιχνίδια (ένα μεταξύ τους στα Πηγάδια και το παιχνίδι στη Λάρισα με τον Απόλλωνα).

12. OΦ Ιεράπετρας 3 (7-15)
* Εργοτέλης, ΑΟ Ξάνθη και Απόλλων Λάρισας έχουν ένα ματς λιγότερο (με την Δόξα Δράμας).