ΕΠΣ Ξάνθης: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου, σκόρερς, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε όλες τις Κατηγορίες

Στην ΕΠΣ Ξάνθης πραγματοποιήθηκαν μόνο οι αγώνες των πρωταθλημάτων σε Α’ και Β’ Κατηγορία ενώ στη Γ’ είχαμε αναβολή όλων των παιχνιδιών.

Όπως κάθε Δευτέρα το ThrakiSportS επιχειρεί την σύνοψη της αγωνιστικής με τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική σε κάθε κατηγορία.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 18ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Εχίνος Σπορ – Απόλλων Ξάνθης 1-4
ΑΟ Βιστωνίδας – Άτλας Σελίνου 0-2
Ασπίδα Ξάνθης – Φίλιππος Δροσερού 0-2
Απόλλων Διομήδειας – Ερμής Μάνδρας 0-1
Άρης Πετεινού – Παύλος Μελας Κουτσού 2-0
Ελπίδα Γενισέας – Κεντητή 2-0
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Κεσσανη Ερασμίου 3-0 α.α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 18 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Αναγέννηση Θαλασσιάς 52 (63-6)
—————————————–
2. Φίλιππος Δροσερού 49 (66-16)
3. ΑΟ Βιστωνίδας 37 (40-18)
4. Απόλλων Ξάνθης 36 (38-14)
5. Άρης Πετεινού 32 (42-23)
6. Ασπίδα Ξάνθης 29 (34-24)
7. Εχίνος Σπορ 21 (40-44)
8. Παύλος Μελάς Κουτσού 21 (35-36)
9. Ερμής Μάνδρας 19 (35-41)
10. Ελπίδα Γενισέας 18 (23-41)
—————————————
11. Απόλλων Διομήδειας 16 (23-65)
12. Άτλας Σελίνου 12 (31-54)
13. Κεντητή Ξάνθης 12 (19-54)
14. Κεσσάνη Ερασμίου αποβλήθηκε
* Η Κεσσάνη Ερασμίου μετά από τρεις μηδενισμούς αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα

Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΩΝ ΣΚΟΡΕΡΣ
22 ΓΚΟΛ:
Κοτόπουλος (Αναγέννηση Θαλασσιάς)
16 ΓΚΟΛ: Χατζηχασάνογλου (Εχίνος Σπορ)
14 ΓΚΟΛ: Τουρατζίδης (Άρης Πετεινού)
13 ΓΚΟΛ: Αραμπατζής (ΑΟ Βιστωνίδας), Καζάκης (Αναγέννηση Θαλασσιάς)
11 ΓΚΟΛ: Μαρκοσιάν Β. (Απόλλων Ξάνθης), Κατσιλίδης (Απόλλων Ξάνθης)
10 ΓΚΟΛ: Κοντογιαννίδης Κλ. (Φίλιππος Δροσερού), Καραγκιόζης Γ. (Ερμής Μάνδρας)
9 ΓΚΟΛ: Τσακιρίδης (Άτλας Σελίνου), Κυριαζίδης (Απόλλων Ξάνθης)
8 ΓΚΟΛ: Μουμίνογλου (Φίλιππος Δροσερού), Ρεφίκογλου Τζεσούρ (Φίλιππος Δροσερού), Αλή Τασίν (Φίλιππος Δροσερού)
7 ΓΚΟΛ: Αλβανίδης (Ερμής Μάνδρας), Σοϊκάν (Παύλος Μελάς Κουτσού), Θεοφυλάκης (Παύλος Μελάς Κουτσού) Κοκόμπελης (Φίλιππος Δροσερού)
6 ΓΚΟΛ: Σαλήογλου Μαξούμ (Φίλιππος Δροσερού), Ριτβάν Τοπ Αλή (Παύλος Μελάς Κουτσού), Τοπτσι Χασάν (Παύλος Μελάς Κουτσού), Ευθυμιάδης (Ασπίδα Ξάνθης), Ισμέτογλου (Ερμής Μάνδρας), Καμπουρίδης (Άρης Πετεινού)
5 ΓΚΟΛ: Κρουστάλλης (Κεσσάνη Ερασμίου), Ζορινοφ (Απόλλων Διομήδειας), Μαλαδένης (Άρης Πετεινού), Μωυσίδης (Ασπίδα Ξάνθης), Αδαμίδης (Άτλας Σελίνου), Καβάζ Μεμέτ Αλή (Εχίνος Σπορ)
4 ΓΚΟΛ: Παρσαντανιάν (ΑΟ Βιστωνίδας), Τζεβελέκης (ΑΟ Βιστωνίδας), Παπάζογλου (ΑΟ Βιστωνίδας), Μπροντίδης (ΑΟ Βιστωνίδας), Χότσκα (Εχίνος Σπορ), Μιχαηλίδης (Απόλλων Διομήδειας), Αχμέτογλου (Κεντητή), Τουργαΐδης (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Πουτακίδης (Άρης Πετεινού), Γκασπαριάν (Κεσσάνη Ερασμίου), Ζωτος (Ασπίδα Ξάνθης), Καραπαζαρλής (Ελπίδα Γενισέας), Ταχήρογλου (Κεντητή), Ντανατσίδης (Άτλας Σελίνου)
3 ΓΚΟΛ: Αγγελάκης (ΑΟ Βιστωνίδας), Γεωργιάδης (Εχίνος Σπορ), Δελητσόγλου (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Δασκαλάκης (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Πεντεζίδης (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Τυριάκης (Άρης Πετεινού), Σαββογλου (Ασπίδα Ξάνθης), Νικολούδης (Ασπίδα Ξάνθης), Θώμογλου (Ασπίδα Ξάνθης), Καραμπατζάκης (Ερμής Μάνδρας), Αναστασιάδης (Απόλλων Διομήδειας), Παπαευαγγέλου (Άτλας Σελίνου), Μιλαχήμογλου (Κεντητή)
2 ΓΚΟΛ: Κουτσομιχάλης (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Σταύρου (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Κελλίδης (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Γκιονγκιόρ (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Βασιλειαδης (Απόλλων Διομήδειας), Νικολαΐδης (Απόλλων Διομήδειας), Φλώρος (Απόλλων Διομήδειας), Μαρκοσιάν Χρ. (Απόλλων Ξάνθης), Μπαζοϊδης (Απόλλων Ξάνθης), Παπαδόπουλος (Ελπίδα Γενισέας), Εμίνογλου (Ελπίδα Γενισέας), Τσικούδης (Ελπίδα Γενισέας), Φιλιππίδης (Ελπίδα Γενισέας), Λεσκόφτσης (Ελπίδα Γενισέας), Τουράν (Ελπίδα Γενισέας), Ζάικος (Ελπίδα Γενισέας), Ξενιτίδης (Άρης Πετεινού), Καρακάσης (Ερμής Μάνδρας), Κιοσέ (Εχίνος Σπορ), Χατζόπουλος (Άτλας Σελίνου), Καλτσίδης (Άτλας Σελίνου), Πεντεζίδης (Φίλιππος Δροσερού)
1 ΓΚΟΛ: Δελητζόγλου (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Κούπας (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Ντζομιάδης (Απόλλων Ξάνθης), Κυρκούδης (Απόλλων Ξάνθης), Σελβίδης (Απόλλων Ξάνθης), Λάζαρης (Απόλλων Διομήδειας), Εμινογλου (Απόλλων Διομήδειας), Μιχαλημογλου (Απόλλων Διομήδειας), Αθανασόπουλος (Απολλων Διομήδειας), Λαμπίρης (Απόλλων Διομήδειας), Δαηλίδης (Αρης Πετεινού), Καντηλάφτης (Άρης Πετεινού), Κούτρας (Αρης Πετεινου), Αλεξανδρίδης (Απόλλων Διομήδειας), Μαλαδένης (Ασπίδα Ξανθης), Δομπάζης (Ασπίδα Ξάνθης), Χατζηπαρασκευάς (Ασπίδα Ξάνθης), Σοφτά Χιλμί (Ασπίδα Ξάνθης), Τσουκαταρίδης (Άτλας Σελίνου), Καλαμάρης (Άτλας Σελίνου), Μαμαλίγκατζης (ΑΟ Βιστωνίδα), Μαρτζακλής (ΑΟ Βιστωνίδα), Τσετινές (ΑΟ Βιστωνίδα), Τολγκα (Ελπίδα Γενισέας), Παπαδούδης (Ελπίδα Γενισέας), Ίλκερ (Ελπίδα Γενισέας), Μποασί (Εχίνος Σπορ), Πετρόφ (Εχίνος Σπορ), Βασιλειάδης (Εχίνος Σπορ), Μιχαηλίδης (Εχίνος Σπορ), Ιντζέ Καρά (Εχίνος Σπορ), Χατζηχασάνογλου (Εχίνος Σπορ), Καμπούρ Εμρέ (Εχίνος Σπορ), Δουγανικιώτης (Παύλος Μελάς Κουτσού), Καραγιαννιώτης (Παύλος Μελάς Κουτσού), Ταϊφούν (Παύλος Μελάς Κουτσού), Καράνταης (Παύλος Μελάς Κουτσού), Αλεξούδης (Παύλος Μελάς Κουτσού), Γεωργιάδης (Παύλος Μελάς Κουτσού), Κοκκάλας (Παύλος Μελάς Κουτσού), Καρατζάς (Φίλιππος Δροσερού), Βαΐτσης (Φίλιππος Δροσερού), Κιαζημογλου (Φίλιππος Δροσερού), Αχμέτογλου (Φίλιππος Δροσερού), Χασανογλου (Φιλιππος Δροσερου), ΑλήΟγλου (Φίλιππος Δροσερού), Κοντογιαννίδης Κυρ. (Φίλιππος Δροσερού), Μουρτεζάογλου (Κεντητή), Τζεμήλογλου (Κεντητή), Χιλμήογλου (Κεντητή), Κιαχίδης (Κεσσάνη Ερασμίου), Γούλας Ευ. (Κεσσάνη Ερασμίου), Χατζηπατέρας (Ερμής Μάνδρας), Χουρμουσαϊδης (Ερμής Μάνδρας), Καλλίδης (Ερμής Μάνδρας), Κοντογιαννίδης (Ερμής Μάνδρας), Χασάνογλου (Φίλιπος Δροσερού), Εφεντόπουλος (Φίλιπος Δροσερού)

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19η, 23/2)
Απόλλων Ξάνθης – Κεσσανη Ερασμίου 3-0 α.α.
Άτλας Σελίνου – Εχίνος Σπορ
Φίλιππος Δροσερού – Αναγέννηση Θαλασσιάς
Ερμής Μάνδρας – ΑΟ Βιστωνίδας
Παύλος Μελάς Κουτσού – Ασπίδα Ξάνθης
Κεντητή – Απόλλων Διομηδείας
Ελπίδα Γενισέας – Άρης Πετεινού

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 16ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Αετός Τοξοτών – ΑΠΟ Ξάνθης 1-0
Δοξα Μυρωδάτου – Δόξα Σταυρούπολης 0-1
Ατρόμητος Χρύσας – Κένταυρος Ξάνθης 1-3
Αετός Γοργόνας – Σμίνθη 0-5
Ασπίδα Πηγαδίων – ΑΕ Ξάνθης 1-2
ΡΕΠΟ: Αναγέννηση Π. Χρύσας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 16 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Αετός Τοξοτών 39 (31-12)
2. ΑΕ Ξάνθης 37 (32-9)
3. Δόξα Σταυρούπολης 25 (36-20)
4. ΑΠΟ Ξάνθης 24 (15-14)
5. Αναγέννηση Π. Χρυσάς 19 (17-15)*
6. Κένταυρος Ξάνθης 19 (21-20)* **
7. Ασπίς Πηγαδίων 15 (23-27)
8. Αετός Γοργόνας 14 (15-26)* **
9. Ατρόμητος Χρύσας 14 (17-20)*
10. Σμίνθη 14 (21-29)*
11. Δόξα Μυρωδάτου 2 (7-43)
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους
** Με δύο αστερίσκους οι ομάδες που έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16η, 15/2)
ΑΠΟ Ξάνθης – Κένταυρος Ξάνθης
Δόξα Σταυρούπολης – Αετός Τοξοτών
Σμίνθη – Ατρόμητος Ξάνθης
ΑΕ Ξάνθης – Δόξα Μυρωδάτου
Αναγέννηση Π. Χρύσας – Αετός Γοργόνας
ΡΕΠΟ: Ασπίδα Πηγαδίων

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11η, 23/2)
Εθνικός Κιμμερίων – ΑΠΟΞ Ραιδεστός
ΑΕΚ Κυψέλης – Νέστος Κύρνου
Κοτύλη Ξάνθης – Κεραυνός Π. Κατραμίου
Νέα Θύελλα Μαγγάνων – Φίλιππος Δροσερού Β’

Материалы по теме:

Στην Μολδαβία με την Εθνική Ελπίδων ο Πέτρος Ορφανίδης
  Στην Μολδαβία και το Κισινάου βρίσκεται ήδη η Εθνική Ελίδων, για το παιχνίδι προκριματικών του Euro, και στην αποστολή της μετέχει για άλλη μια ...
B’ Εθνική: Στo Εύμοιρο με Χαρίλαο Τρικούπη η Ασπίδα! Οι διαιτητές και οι κομισάριοι σε όλα τα παιχνίδια της 16ης αγωνιστικής
  Με τους αγώνες της 16ης αγωνιστικής και πρώτης του δευτέρου γύρου συνεχίζεται την Κυριακή το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής Ανδρών, με την Ασπίδα Ξάνθης να υποδέχεται στο ...
Europa League: Η Σεβίλλη απέκλεισε τον μπαμπά Λουτσέσκου και παίζει τρίτο σερί τελικό με… Λίβερπουλ
Ο Μιρτσέα Λουτσέσκου, πατέρας του προπονητή της Skoda Ξάνθη Ραζβάν, κατάφερε να φτάσει την Σαχτάρ Ντόνετσκ μέχρι τα ημιτελικά του Europa League αλλά μέχρι ...
Η κριτική και η βαθμολογία των παικτών του ΑΟΞ στην επιβλητική νίκη επί της Παναχαϊκής στα Πηγάδια
H Ξάνθη έκλεισε ιδανικά την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος, σκορπώντας την Παναχαϊκή στα Πηγάδια με 4-0, για το σημαντικό τρίποντο και την κατάληψη της ...
Τόρο: «Θέλω να ξαναφορέσω τη φανέλα της Ξάνθης»
Αποστολή στη Βοσνία:  Γιάννης Γιαγκίνης  -   Στη Ζένιτσα βρίσκεται εδώ και λίγη ώρα ο Βασίλης Τοροσίδης με την αποστολή της Εθνικής ...