ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Πέρασε έυκολα η Αγία Βαρβάρα απο το Διδυμότειχο!

Για ένα δεκάλεπτο ήταν ανταγωνιστικός ο Σπάρτακος Διδυμοτείχου απέναντι την Αγία Βαρβάρα και γνώρισε την ήττα με 50-87 στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

Οι φιλοξενούμενοι με κορυφαίους τους Μπαλαμπουγιούκη με 16 πόντους και Παπακωνταντίνου με 15, ήλεγξαν απόλυτα το παιχνίδι και έφτασαν δίκαια στην εκτός έδρας νίκη. Από την άλλη για τον Σπάρτακο ξεχώρισε ο Μπιδικούδης με 16.

Διαιτητές ήταν οι Καραμπέλιας και Τσιρτσίδης.

Δεκάλεπτα: 14-16, 29-42 (αποτέλεσμα ημιχρόνου) , 41-64 50-87 (τελικό αποτέλεσμα)

ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ (Ταταλιας): Ταταλιας 3, Ναζηρης 10(1), Χουδελουδης 8, Κεφαλάς 3, Αποστολόπουλος 6, Μαγγιρας, ΠαλλάςΑ, Μπαλοπητος, Παλλάς Σ. 2, Βερνάρδος , Βενέτης 2, Μπιδικουδης 16.

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ (Μυτικοπουλος, Παλλάδα) Παράσχου 3(1), Μπαλαμπουγιουκης Δημ 8(2), Κοντογιάννοπουλος 11(2), Μητρούλης 11(3), Ζωτιδης, Μπαλαμπουγιουκης Πελ. 16(2), Φερδερίκος 8, Παπακωνσταντίνου 15, Κάντζαλης 6(1), Ντάτσης 2, Κωνσταντάρας 4, Πρασινης 3.