Μεικτές Ομάδες: Με το δεξί η Κ14 της ΕΠΣ Ξάνθης «διέλυσε» την ΕΠΣ Θράκης μέσα στην Κομοτηνή

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Κ14 η ΕΠΣ Ξάνθης και με τον χειρότερο αυτή της ΕΠΣ Θράκης, κρίνοντας κανείς από το αποτέλεσμα του μεταξύ τους αγώνα στο Ενωσιακό Γήπεδο Γεώργιος Παπαδριέλλης του Ραδιοφωνικού Σταθμού Κομοτηνής.

Οι Ξανθιώτες παρουσιαστηκαν σαφώς ανώτεροι σε όλα τα επίπεδα και επικράτησαν με 4-0. Ήδη από το πρώτο ημίχρονο (διαρκούν 35 λεπτά) είχαν πάρει ασφαλές προβάδισμα με τέρματα των Νικολόπουλου στο 20′ και Τσαπατώλη στο 30′. Ο Τηλαβερίδης έκανε το 3-0 πέντε λεπτά μετά την έναρξη του β’ μέρους και 20 λεπτά μετά ξανασκόραρς για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής της αναμέτρησης, όπως και στην λευκή ισοπαλία των Κ12 που προηγήθηκε, ήταν ο Εβρίτης Βασίλης Σιμίδης με βοηθούς τους  Γιώργο Τρυπη και Νίκο Κολίπετρο. Περισσότερα σε λίγο…