Γ’ Εθνική: Άξιζε τον βαθμό στην Δράμα αλλά επέστρεψε μόνο με τις θετικές εντυπώσεις η Αλεξανδρούπολη

Χωρίς κάτι θετικό, πέρα από την εμφάνιση που δίνει ελπίδες για την συνέχεια, επιστρέφει από την Δράμα η Ενωση Αλεξανδρούπολης, καθώς ηττήθηκε με 1-0 από τον Πανδραμαϊκό που συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του και διατηρείται στα υψηλά στρώματα.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Αχαλινόπουλος λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ωστόσο οι φιλοξενούμενοι είχαν ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν, ενώ διαμαρτύρονται και για ένα πέναλτι που δεν τους δόθηκε στο 70′, όταν ο (νιοπαντρος) Μαλτέζος βρέθηκε μέσα στην περιοχή, βρικόταν σε θέση βολής αλλά γκρεμίστηκε από μαρκάρισμα αμυντικού. Νωρίτερα είχαν χάσει ευκαιρίες ο Καρακασίδης και ο Πατσιώρας, αλλά τα σουτ τους πέρασαν ελάχιστα έξω από τα δοκάρια.

ΠΑΝΔΡΑΜΑϊΚΟΣ: Παγκάκης, Κεχαχιάς, Αθανασιάδης (68′ Τζελεπης), Παυλίδης, Αϊβάζης, Βραμέντσαλης, Αχαλινόπουλος (78′ Παπαγεωργίου), Βασιλειάδης, Μπελμάνι (Μπαμπαλής), Διαμαντίδης, Μπερούκας

ΈΝΩΣΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ουσταμπασίδης): Συνοδινός, Δορουγιδένης, Αμπραχαμιάν, Λίτσιος, Κομεσίδης, Πατσιώρας, Μαλτέζος, Συμεωνίδης (46′ Τοπαλίδης), Γκαβανόζης, Παπαοικονόμου (46′ Μάζης), Μαρασλής