Ασίστ ο Σιώπης και γκολ ο Μπακασέτας στη νέα θριαμβευτική νίκη της Αλάνιασπορ (+video)

Άκρως θετική ήταν η παρουσία των δύο Ελλήνων μας στον αγώνα της Αλάνιασπορ με την Κασίμπασα. Αφού, το πρώτο του επίσημο γκολ με την φανέλα του τουρκικού συλλόγου σημείωσε ο Τάσος Μπακασέτας, που μοίρασε και μια ασίστ. Ενώ, ο δικόας μας Μανώλης Σιώπης, έδωσε και αυτός μια τελική πάσα, η οποία κατέληξε στα δίχτυα.

Ο Έλληνας πρώην επιθετικός της ΑΕΚ είχε αρκετά καλή απόδοση και με ένα δεξί σουτ στο 29ο λεπτό άνοιξε το σκορ γράφοντας το 1-0 για την ομάδα του. Επιπλέον, στο β’ ημίχρονο μοίρασε και μια ασίστ!

Παράλληλα, μια ασίστ έδωσε και ο πρώην παίκτης του Άρη και του Ολυμπιακού, Μανώλης Σιώπης. Ο Εβρίτης μέσος που ξεκίνησε ως βασικός για δεύτερο σερί παιχνίδι και αγωνίστηκε σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, είχε την τελική πάσα στο τέταρτο γκολ του τουρκικού συλλόγου, που έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην ομάδα του.

Να σημειωθεί ότι η Αλάνιασπορ, δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει της αντιπάλου της, με το τελικό σκορ να γράφει 4-1.